Niosła się pieśń maryjna w kruszewskim kościele

Data: 21-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niosła się pieśń maryjna w kruszewskim kościele  W Kruszewie po raz dziewiąty odbył się Festiwal Piosenki Maryjnej, nad którym honorowy patronat objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Koncert odbył się w minioną sobotę, w przepięknym kościele w Kruszewie. Wystąpiło aż 40 uczestników.  Do udziału w festiwalu zgłosili się soliści w czterech kategoriach wiekowych, od przedszkolaków po gimnazjalną młodzież. Każdy wykonawca przygotował jeden utwór o tematyce religijnej. Występy poprzedziła wspólna modlitwa. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał ks. proboszcz Paweł Piotr Froelich. Wykonawców oceniało jury pod kierownictwem Przemysława Zdunka, dyrektora Ujskiego Domu Kultury.

Powiat Pilski reprezentował Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.
- To już IX edycja Festiwalu Piosenki Maryjnej. Poziom umiejętności wokalnych, jaki reprezentują dzieci i młodzieży biorących udział w tym wydarzeniu za każdym razem jest bardzo wysoki. Dzieci są muzycznie uzdolnione, a do tego bardzo dobrze muzycznie przygotowane przez swoich nauczycieli. Powiat Pilski co roku wspiera to wydarzenie. serdecznie gratuluję wszystkim wykonawcom i z niecierpliwością czekam na X, jubileuszową edycję - powiedział.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

III miejsce – Katarzyna Dreczka
Wyróżnienie – Zofia Martenka
Wyróżnienie – Julia Kin

Uczniowie klas VII i oddziały gimnazjalne
I miejsce – Patrycja Wylegała
I miejsce – Dominika Białasik
II miejsce – Martyna Bielejewska
III miejsce – Aleksandra Zachara
Wyróżnienie – Katarzyna Izydor

Organizatorami festiwalu są Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie i Parafia p.w. Św. Wojciecha w Kruszewie.