Młodzi artyści z MDK „Iskra” Piła

Data: 27-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzi artyści z MDK „Iskra” Piła

Są młodzi i utalentowani artystycznie, a swoje umiejętności przez kilka lat rozwijali w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile w pracowni Lucyny Pach. Teraz zamierzają dalej się kształcić w artystycznych szkołach i na uczelniach wyższych. Jest ich dwanaścioro, a ich prace można podziwiać w MDK Iskra. Wernisaż wystawy rysunku i malarstwa młodych artystów – uczniów Lucyny Pach - odbył się 26 kwietnia 2017r.

- Słowa uznania i ogromne podziękowania należą się pani Lucynie Pach za wkład pracy w kształtowanie wyobraźni i wydobywanie artyzmu oraz kreatywności z młodych mieszkańców naszego miasta i powiatu. Życzę jej kolejnych sukcesów, a młodzieży powodzenia w dalszej twórczości oraz otrzymania indeksów wybranych, wymarzonych, uczelni wyższych! Gratuluję bardzo wysokiego poziomu prac, które każdy może zobaczyć w Młodzieżowym Domu Kultury "Iskra" w Pile, który od lat prowadzi zajęcia przygotowujące młodzież do dalszego kształcenia artystycznego – powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu w Pile.

Dziesięć z tych osób: Anna Tecław, Jakub Lipiński, Agata Grochowska, Wojciech Troczyński, Martyna Domaradzka, Jakub Antczak, Klaudia Grabas, Zuzanna Śnioszek, Małgorzata Bojan i Marta Winiarska, zdaje w tym roku szkolnym egzaminy wstępne na wyższe uczelnie artystyczne na takie kierunki jak: malarstwo, grafika, konserwacja dzieł sztuki, media i komunikacja oraz na uczelnie politechniczne, na kierunek architektura. Jedna osoba, Krystian Klepacki, zdaje egzaminy do liceum plastycznego, a Marta Zatylny już studiuje (kończy pierwszy rok na UMK w Toruniu na kierunku grafika). Wszyscy wystawiający swoje prace uczęszczali na zajęcia do Lucyny Pach do Grupy Ukierunkowanej, w której to uczniowie są przygotowywani z rysunku i malarstwa do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie Artystyczne.

- W tym roku szkolnym na zajęcia do pracowni Lucyny Pach w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile uczęszczało aż 70 osób. Ta wystawa jest podsumowaniem artystycznych dokonań tych 12 osób, które zakończyły już u nas edukację, ale ich dorobek chcemy zaprezentować mieszkańcom Piły i powiatu pilskiego, bo warto. To wyjątkowo zdolni uczniowie, którzy mają ogromne szanse na osiągnięcie artystycznego sukcesu czego im z całego serca życzymy – mówi Ariana Latzke, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile.

Uczniowie na zakończenie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody.

Zapisz się na newsletter