06.06 2021

Biegowy Challenge na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile

Biegowy Challenge na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile W najbliższy piątek na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile szykuje się wyjątkowe wydarzenie. Czterech członków nieformalnego stowarzyszenia Giro di Zawada (miłośnicy biegów ultra) Marcin Gapiński, Jacek Sikorski, Tomasz Ciepły i Piotr Sikorski postawiło przed sobą nie lada wyzwanie. W ramach challenge’u biegowego zamierzają biegać przez 48 godzin, z przerwami co 4 godziny.

Każdy bieg ma liczyć 4 mile  - 16 kółek po wewnętrznym torze bieżni. Biegacze chcą w ten sposób przygotować się do morderczych ultra maratonów.
Marcin Gapiński, Jacek Sikorski i Tomasz Ciepły szykują się do Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich na dystansie 240 km, który odbędzie się 15-17 lipca.
Z kolei Piotr Sikorski przygotowuje się do startu w połowie dystansu Ślesin Ironman Triathlon (1,9km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu).

Starosta pilski Eligiusz Komarowski w imieniu zawodników zaprasza do udziału w biegowym maratonie także innych biegaczy i kibiców. Dołączyć można do nich w każdej chwili, w dzień i w nocy. To apel także do uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Pile, gdzie Jacek Sikorski jest nauczycielem.

Tempo nie jest ważne, podobnie jak dystans, można przebiec jedno okrążenie, można więcej, można je przejść.

Data wydarzenia: 04.06.2021 00:00 - 06.06.2021 00:00