11.11 2019 Sport

XIII Bieg Niepodległości

XIII Bieg Niepodległości 11 listopada, w ramach powiatowego cyklu „Biegaj z nami”, odbędzie się już 13. Bieg Niepodległości. W tym roku z powodu remontu stadionu przy ul. Okrzei nie będzie biegu dla dzieci i zawodów nordic walking.

Na stronie: www.biegajznami.biegamy.org trwają już zapisy. W tym roku start i meta zorganizowane zostaną na parkingu przed wejściem na stadion od ul. Okrzei.

O godzinie 12.00 – zanim biegacze wyruszą na trasę, która liczy ok. 6 km -  wspólnie odśpiewamy hymn państwowy w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.

Miasteczko biegowe będzie zorganizowane naprzeciwko parkingu na patio Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych. Dla uczestników biegu - rogale marcińskie i grochówka. Będą również niespodzianki.
Prowadzona będzie także zbiórka charytatywna na leczenie ciężko chorego Olusia Sibika z Piły.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na to wydarzenie. Uczcijmy Święto Niepodległości wspólnym odśpiewaniem hymnu i dopingujmy biegaczy. Bądźmy tego dnia razemmówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.