Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP
21.09
13.10 2018
Kultura

Fotografia "Oni walczyli o Polskę"

Fotografia "Oni walczyli o Polskę" 21 września, o godz. 19.00 zapraszamy do Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile na otwarcie niezwykłej wystawy fotografii "Oni walczyli o Polskę 1918-1945 - patrioci regionu Północnej Wielkopolski”. Jest wyjątkowa, o czym przekonacie się na miejscu. Do tego z minirecitalem wystąpi znana pilska pianistka Jolanta Reszelska!
- Przygotowaliśmy wiele niespodzianek – także aranżacyjnych – zachęca Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych blisko 60 plansz z fotografiami ze zbiorów muzealnych i prywatnych wraz z opisem. Projekt adresowany jest do uczniów, studentów i wszystkich, którzy interesują się historią Polski. Na miejscu każdy otrzyma katalog, który jest swoistym przewodnikiem po wystawie, by mogli poznać losy bohaterów, zobaczyć zdjęcia ich rodzin.
Pod względem merytorycznym przygotował ją historyk, starszy kustosz Muzeum Okręgowego w Pile, Marek Fijałkowski. Projekty 60 kolaży z fotografii wykonała Edyta Kin. Aranżacją wystawy zajęła się Anna Kluza – artysta plastyk (ta sama, która pracowała przy pierwszej pełnometrażowej animacji malarskiej "Twój Vincent".

Wystawa powstała w ramach projektu "Niepodległa" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
‼️Wystawę będzie można oglądać do 13 października.

Data wydarzenia: 21.09.2018 19:00 - 13.10.2018 00:00Miejsce wydarzenia: Piła, Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych