22.06 2022 Kultura , Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Sport Powiat pilski

Senioriada Powiatu Pilskiego- spotkanie seniorów na stadionie przy Okrzei

Senioriada Powiatu Pilskiego- spotkanie seniorów na stadionie przy Okrzei W środę, 22 czerwca na Stadionie Powiatowym przy Okrzei odbędzie się wyjątkowy piknik dla seniorów z wieloma atrakcjami – Senioriada Powiatu Pilskiego. To pierwsze takie wydarzenie integrujące środowisko i o takiej skali. Organizatorem pikniku jest Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile i Odział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.
Początek pikniku o godz. 11.00.
- Jako związek na terenie naszego okręgu mamy wiele kół działających w terenie. Z reguły spotykaliśmy się dotąd we własnym gronie na piknikach rekreacyjno-sportowych. W tym roku po raz pierwszy, dzięki pomocy Pana Starosty organizujemy duże spotkanie Senioriadę Powiatu Pilskiego, w którym uczestniczyć będą członków także innych stowarzyszeń i organizacji seniorskich, także Warsztatów Terapii Zajęciowych, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, klubów seniora. Zapowiada się niezwykłe wydarzenie, z wieloma atrakcjami. Serdecznie zapraszam – mówi Leokadia Figurniak, prezes Oddziału Okręgowego PZERiI w Pile.

W programie m.in. kiermasz rękodzieła, występy zespołów podopiecznych WTZ i DPS, występ taneczny pilskich SENIORIT, liczne pokazy: ratownicze, samoobrony, fryzjerskie, zumby. Do tego liczne porady zdrowotne, dietetyczne. Dla wszystkich bezpłatna grochówka. Oprawę muzyczną  zapewni Krzysztof Belak.
- Na  to wyjątkowe na wydarzenie zapraszamy wszystkich seniorów, także te osoby, które nie są członkami PZERii czy innych stowarzyszeń, a mają ochotę ciekawie i miło spędzić czas. Spotkanie potrwa do godzin popołudniowych, tak długo jak seniorom sił i czasu wystarczy – dodaje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Data wydarzenia: 22.06.2022 11:00 - 22.06.2022 19:00