16.10 2020
Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Kultura Powiat pilski

Przystanki Polskości

Pilska Galeria BWA realizuje zadanie „Przystanki Polskości” – projekt został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #Wiktoria1920”.

Naszą Koalicję dla Niepodległej tworzy Powiat Pilski, pilskie szkoły: Zespół Szkół Gastronomicznych i Zespół Szkół Ekonomicznych, Wyrzyski Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz nasze BWA.

W ramach projektu powstały w Pile cztery Przystanki Polskości, przy których odbędą się lekcje historyczne poświęcone Bitwie Warszawskiej i bohaterom z terenu powiatu pilskiego, którzy brali udział w wojnie polsko- bolszewickiej. Poprowadzi je historyk i regionalista Roman Chwaliszewski.

W lekcjach wezmą udział uczniowie pilskich szkół: ZSG i ZSE oraz młodzież z Wyrzyska. A ponieważ spotkania odbywać się będą w plenerze zapraszamy na nie wszystkich chętnych.

Przystanki zaopatrzone w gabloty z historycznymi informacjami, archiwalnymi zdjęciami oraz współczesnymi, wykonanymi podczas fotograficznego pleneru z udziałem naszych fotografików w stanęły przy wspomnianych szkołach, przed MGOK w Wyrzysku oraz na dziedzińcu Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Zapraszamy!

Piła, ZSG, 15 października (czwartek) godz. 10.40
Piła, ZSE, 15 października (czwartek), godz. 11.35
Piła, Galeria BWA, 15 października (czwartek), godz. 12.30
Wyrzysk, MGOK, 16 października (piątek), godz. 9.00