17.10 2021 Sport , Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Turniej Charytatywny dla Mariusza Markowskiego pod Skrzydłami Orłów Górskiego

Turniej odbędzie się 17 października na stadionie sportowym w Miasteczku Krajeńskim.  Będzie składał się z dwóch części – rywalizacji turniejowej młodych piłkarzy i rywalizacja turniejowa dorosłych piłkarzy.

Po trzy najlepsze drużyny mają otrzymać pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy.

Turniej kierowany jest do drużyn z północnej Wielkopolski, w tym z Powiatu Pilskiego.

W wydarzeniu mają wziąć udział członkowie legendarnej drużyny Kazimierza Górskiego: Andrzej Strejlau, Lesław Ćmikiewicz, Jerzy Kraska, Andrzej Szarmach. Obecny ma być także syn Kazimierza Górskiego, Dariusz.

Goście będą mówić o piłce nożnej i sukcesach Orłów Górskiego. Ponadto wydarzenie będzie też okazją do wspomnień o meczu, który rozegrany został 10 lat temu w Miasteczku Krajeńskim. Drużyna Orłów Górskiego, w składzie której wystąpili m.in. Andrzej Szarmach, Robert Gadocha, Lesław Ćmikiewicz, Włodzimierz Ciołek, Marek Kusto, Kazimierz Kmiecik czy Jerzy Kraska, rywalizowała wtedy z drużyną „Doliny Noteci”.

W programie: charytatywna strażacka grochówka, charytatywna kawiarenka, licytacje piłkarskich gadżetów i wata kręcona przez Księdza Proboszcza.

Celem turnieju jest być zbiórka środków, które przekazane zostaną na rehabilitację dziennikarza sportowego Mariusza Markowskiego.

Data wydarzenia: 17.10.2021 10:00 - 17.10.2021 17:00

Miejsce wydarzenia: Boisko przy ul. Poniatowskiego w Miasteczku Krajeńskim