Rzecznicy konsumentów w Galerii VIVO

Data: 23-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rzecznicy konsumentów w Galerii VIVO

21 maja br. w Galerii VIVO odbył się dyżur Powiatowych Rzeczników Konsumentów z Piły, Złotowa i Czarnkowa.Dyżur został zorganizowany w ramach kampanii „Rzecznik poza urzędem”, zainicjowanej przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Była to okazja dla mieszkańców do skorzystania z fachowej porady w zakresie praw konsumenta.

- Cieszę się, że mój pomysł wspólnych porad konsumenckich spotkał się z akceptacją starosty złotowskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego oraz tamtejszych rzeczników, dzięki czemu mogliśmy zorganizować tę akcję, z korzyścią dla mieszkańców naszych powiatów – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Porad z zakresu praw konsumenta udzielali Aleksandra Pęska z Piły, Lucyna Grunau ze Złotowa i Miłosz Niedźwiecki z Czarnkowa.

- Udzieliliśmy 31 porad, dotyczyły one głównie praw konsumenta w zakresie reklamacji wadliwego towaru, zwrotu dobrego towaru, paragonu – jako dowodu zakupu - i odstąpienia od umów zawartych poza lokalem - mówi Aleksandra Pęska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pile. - Poznaliśmy również problemy przedsiębiorców, którzy prowadzą butiki w Galerii, odpowiedzieliśmy też na wiele pytań i wątpliwości związanych z nowymi przepisami konsumenckimi. Dziękuję rzecznikom ze Złotowa i Czarnkowa za owocną współpracę i udział w dyżurze.

Powiatowi Rzecznicy Konsumentów w Pile, Złotowie i Czarnkowie zapowiadają kolejne dyżury w galeriach handlowych.