Konsumentom ku przestrodze

Data: 27-03-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konsumentom ku przestrodze

Wciąż rozbrzmiewają echa obchodzonego 15 marca Światowego Dnia Konsumenta. Z okazji tego wydarzenia Aleksandra Pęska, powiatowy rzecznik konsumentów, odwiedziła Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile. Podczas spotkania, zorganizowanego na zaproszenie pani Moniki Kurzajczyk, reprezentantka powiatu pilskiego uczestniczyła w lekcjach przedsiębiorczości. – Spotkałam się z uczniami czterech klas, których najbardziej interesowały kwestie związane z zakupami przez Internet oraz możliwością zwrotu towarów w przypadku nabycia ich w tradycyjny sposób. Omówiłam również nową ustawę o prawach konsumenta, która weszła życie 25 grudnia 2014 roku oraz rozpowszechniłam broszury i ulotki sporządzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Materiały cieszyły się dużą popularnością – relacjonuje.

Tej wiosny pani rzecznik planuje kolejne tematyczne spotkania z młodzieżą.