Finał XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Data: 16-04-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Finał XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej 11 kwietnia w Poznaniu odbył się finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej. Konkurs został zorganizowany po raz 15. Swoją znajomość prawa konsumenckiego sprawdziło 48 uczniów z wielkopolskich szkół ponadpodstawowych.
Powiat Pilski reprezentowali Kacper Figiel z Zespołu Szkół Budowlanych, Kacper Sanocki z I LO oraz Kacper Perzyński z LO Towarzystwo Salezjańskiego.
Finaliści mieli do rozwiązania 75-zadaniowy test, który zawierał pytania w formie kazusów, m.in. z zakresu praw konsumenta, usług turystycznych, kredytu konsumenckiego i przeciwdziałania nieuczciwym praktykom rynkowym, postępowania polubownego, rękojmi.
Nasza reprezentacja nie stanęła na podium jednak sam udział w finale olimpiady jest ogromnym sukcesem.
Konkurs patronatem objęli Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
Organizatorami Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej są: Delegatura UOKiK w Poznaniu, samorząd województwa wielkopolskiego, poznański oddział Federacji Konsumentów, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów oraz powiaty województwa wielkopolskiego.