23.04 2021
Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

XIV Festiwal Nauki "Klimat. Wspólna sprawa"

Festiwal Nauki to jedno z ważniejszych wydarzeń popularnonaukowych w kalendarzu akademickim naszego regionu, organizowany przez Państwową Uczelnię Stanisława Staszica w Pile. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Starosty Pilskiego.

Czas pandemii zmienił mocno sposób komunikacji z publicznością festiwalową. Nie powstrzymuje to jednak Uczelni, przed dzieleniem się najnowszymi informacjami i odkryciami ze świata nauki. Tradycyjnie przed publicznością kilkudniowe przedsięwzięcie, które prezentuje nie tylko niezwykłe zagadnienia naukowe, ale umożliwią także spotkania z wyjątkowymi Gośćmi.

W tym roku Festiwal Nauki odbędzie się pod hasłem KLIMAT. WSPÓLNA SPRAWA i trwał będzie od 19 do 23 kwietnia 2021 r. Z uwagi na specyfikę czasu pandemii, Festiwal Nauki w Pile odbędzie się online.

Najważniejszym celem festiwalowych spotkań będzie uświadomienie konieczności zmian dzisiejszego stylu życia – od ograniczania emisji CO2, nadmiernej konsumpcji, produkcji i dystrybucji żywności, po gospodarowanie odpadami. Wśród działań wpływających na zmianę filozofii życiowej, edukacja ma fundamentalne znaczenie.  Uczelnia od lat włącza się w inicjatywy ekologiczne, w tym - tematykę badawczą OZE i budowę farmy fotowoltaicznej. Wiedzą tą chętnie się dzieli, w poczuciu społecznej odpowiedzialności.

W zrozumieniu zagrożeń klimatu pomogą znakomici Goście Festiwalu m.in.: dr Tomasz Rożek, dr Marcin Popkiewicz i Piotr Horzela. Tradycyjnie nie zabraknie również spotkań z wykładowcami Uczelni, pokazów medycznych, technicznych.

ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU

Organizator: Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile