06.09 2019 Kultura , Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Narodowe Czytanie - Nowele Polskie

Narodowe Czytanie - Nowele Polskie Starosta Pilski zaprasza mieszkańców do wspólnego czytania nowel polskich w ramach akcji Narodowe Czytanie 2019, która odbywa się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

Spotkanie odbędzie się na pati Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w PIle, godz. 18.00 w Pile, w piątek, 6 września, o godz. 18.00. (Okrzei

Na VIII już odsłonę Narodowego Czytania Para Prezydencka Andrzej Duda wraz z małżonką zaproponowała nowele polskie. Spośród nich, na wspólne czytanie z Pilskim Starostą wybrano nowele: "Katarynkę" Bolesława Prusa, "Rozdzióbią nas kruki, wrony… " Stefana Żeromskiego oraz "Sachem" Henryka Sienkiewicza.

Fragmenty nowel przeczyta 15 gości - będą wśród nich uczniowie, pilscy samorządowcy, ludzie kultury, społecznicy.

Czytanie uświetni występ prawdziwego kataryniarza...

Na patio zaprezentowane zostaną różne wydania polskich nowel - w tym stare, historyczne, ze zbiorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile. Zachęcamy również do przyniesienia własnego zbioru nowel.

Dla wszystkich mamy też okolicznościowe kartki, na których będzie można odcisnąć pamiątkową pieczęć z logiem akcji Narodowe Czytanie' 2019, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP.
Zapraszamy!

Organizator: Powiat Pilski, BWAiUP