08.09 2019 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Dożynki Powiatowo-Gminne w Łobżenicy. Zapraszamy!

Dożynki Powiatowo-Gminne w Łobżenicy. Zapraszamy! Zapraszamy na powiatowo-gminne Święto Plonów do Łobżenicy.

8 września w Łobżenicy na stadionie Miejskim im. Alojzego Graja odbędą się Powiatowo – Gminne Dożynki, w których wezmą udział rolnicy ze wszystkich gmin powiatu pilskiego i zaprezentują najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Tradycyjnie nie zabraknie sadowników, działkowców i pszczelarzy.

Wydarzenie zapowiada się znakomicie.

O godzinie 13. ulicami miasta przejdzie barwny korowód dożynkowy, o godz. 14. 15 odbędzie się msza święta, pod przewodnictwem biskupa Jana Tyrawy, podczas której zostaną poświęcone tegoroczne plony. O godz. 15.15 na stadionie zaplanowano tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Potem zacznie się zabawa. Na scenie wystąpią znane i lubiane miejscowe zespoły z Gminnego Centrum Kultury, popularny zespół JuRaD, a gwiazdą wieczoru będzie CZADOMAN.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – w tym z dmuchanych zamków oraz stoisk gastronomicznych.
Po godzinie 22. rozpocznie się zabawa taneczna.
Zapraszamy!