28.12 2018 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

100 lat Wolności. Uroczystość w MDK "Iskra" w Pile

100 lat Wolności. Uroczystość w MDK "Iskra" w Pile 28 grudnia, o godz. 14.00 w Młodzieżowym Domu Kultury "Iskra" w Pile odbędzie się uroczyste spotkanie w ramach obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego i Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy.

W programie:

Otwarcie wystawy pt.: „Powstaniec wielkopolski Antoni Knajdek - żołnierz, artysta, fotograf” oraz przekazanie przez rodzinę Antoniego Knajdka pamiątek do Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu.

Promocja tomiku poezji pt. Niepodległa. Moje wiersze – Aleksandry Bogdan z domu Snadna, wydane z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wystawa wydawnictw o Powstaniu Wielkopolskim ze zbiorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. P. Szumana w Pile.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA
Towarzystwo Miłośników Miasta Piły
Starostwo Powiatowe w Pile
Młodzieżowy Dom Kultury w Pile

Patronat honorowy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Program NIEPODLEGŁA
Grzegorz Piechowiak Poseł na Sejm RP
Zbigniew Hoffmann Wojewoda Wielkopolski
Eligiusz Komarowski  Starosta Pilski
Piotr Łosoś Burmistrz Łobżenicy
Adam Dopierała Przewodniczący NSZZ Solidarność