09.12 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

PUSTA CHOINKA

PUSTA CHOINKA Święta Bożego Narodzenia powinny być czasem radości i błogiego wypoczynku dla wszystkich, bez wyjątku. Niestety, nie każdego stać na kolację wigilijną i bogate prezenty. I właśnie dlatego Centrum Charytatywno – Opiekuńcze „Caritas” w Pile po raz szósty zaprasza mieszkańców do udziału w akcji „Pusta Choinka”. W tym roku wydarzenie odbędzie się w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 13:00 – 18:00. Adresatami przedsięwzięcia są pochodzące z uboższych rodzin niepełnosprawne i długoterminowo chore dzieci. Podobnie jak w poprzednich latach, marzenia najmłodszych zostaną zapisane na papierowych bombkach, które znajdą honorowe miejsce na żywej choince w Galerii Atrium Kasztanowa. Każdy zainteresowany może po taką bombkę sięgnąć i kupić to, o co proszą główni bohaterowie popołudnia.

- Jest to ze wszech miar dobre przedsięwzięcie, które gorąco wspieram. Wśród nas jest wielu ludzi dobrego serca, dlatego jestem przekonany, że i w tym roku wspólnymi siłami spełnimy kolejne gwiazdkowe marzenia chorujących dzieci. Serdecznie zapraszam osoby, które zechciałyby podzielić się swoim wielkim sercem. Tu nie chodzi o duże kwoty. Każdy może wybrać bombkę z listą odpowiadającą jego finansowym możliwościom. Przyczyńmy się do tego, aby najbliższe Boże Narodzenie było radosne dla wszystkich! – zachęca Eligiusz Komarowski, starosta pilski patron wydarzenia. Zgodnie z tradycją, prezenty uszczęśliwią małych adresatów tuż przed świętami.

Warto dodać, że tej zjawiskowej akcji towarzyszyć będzie koncert charytatywny. Patronat honorowy nad „Pustą Choinką” sprawują: ksiądz biskup Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Piotr Głowski, prezydent Piły.

Spotkajmy się 9 grudnia! Spełnijmy marzenia chorych dzieci!

Organizator: Centrum Charytatywno- Opiekuńcze CARITAS w Pile

Data wydarzenia: 09.12.2017 13:00 - 09.12.2017 18:00