29.11 2022 Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Kultura Powiat pilski

"W Starym Kinie" - spotkanie ze Stanisławem Janickim

"W Starym Kinie" - spotkanie ze Stanisławem Janickim Zapraszamy na spotkanie pt. „W Starym Kinie”, którego gościem będzie dr Stanisław Janicki.
Prowadzenie: dr Wiesław Kot.
29 listopada (wtorek), godz. 17:00. Centrum Powiatowe ISKRA w Pile, ul. Jana Kilińskiego 12.

Prosimy o rezerwację miejsc na spotkanie z Panem Stanisławem Janickim do 25 listopada 2022. Telefonicznie, pod numerem: 67 2109 480 lub e-mail: centrumiskra@powiat.pila.pl

Stanisław Janicki
- pisarz, dziennikarz, scenarzysta, krytyk filmowy i historyk kina, doktor nauk humanistycznych, twórca legendarnego programu telewizyjnego pt. „W starym kinie” - cyklicznego programu Telewizji Polskiej emitowanego w latach 1967–1999 (najdłużej nadawany program filmowy w historii polskiej telewizji)

Wiesław Kot
- publicysta, wykładowca uniwersytecki, doktor nauk humanistycznych z zakresu literatury współczesnej, pasjonat kina oraz literatury, autor wielu książek, m. in.: „Portrety sławnych Polaków dwudziestego wieku”, „Poczet pisarzy i poetów świata” oraz „Sto najważniejszych scen filmu polskiego”

Wybrane filmy Stanisława Janickiego:
"Eugeniusz Bodo - Za winy niepopełnione"
"Kochany i nienawidzony"
"Brat Papieża"
"Domy życia"
"Kontrefekty Króla Jegomości"
"Jak cudne są wspomnienia", odc. "Zwariowane abecadło"

"W starym kinie" – cykliczny program Telewizji Polskiej emitowany w latach 1967–1999, w którym prezentowano starsze produkcje filmowe. Autorem i prowadzącym program był Stanisław Janicki. Był to najdłużej nadawany program filmowy w historii polskiej telewizji. Początkowo na program składały się audycje tematyczne, poświęcone konkretnemu aktorowi czy reżyserowi, w których prezentowano fragmenty starych filmów, przeplatane bogatym komentarzem autora. Z czasem formuła zmieniła się. Zaczęto prezentować całe filmy, poprzedzane przedmową Stanisława Janickiego.

Organizator: Powiat Pilski, Stowarzyszenie Effata, MDK ISKRA

Data wydarzenia: 29.11.2022 17:00 - 29.11.2022 20:00