15.09 2022 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Spotkanie z Wojciechem Kurkowskim, pełnomocnikiem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do Spraw Zwierząt Szanowni Państwo!
Wójtowie, Burmistrzowie, Prezydenci,
Radni jednostek samorządu terytorialnego

Powiat Pilski oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA i Przyjaciele Zwierząt w Pile zapraszają na spotkanie z Panem Wojciechem Kurkowskim, pełnomocnikiem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do Spraw Zwierząt, w sprawie nowego rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego szczegółowych wymagań weterynaryjnych do prowadzenia schronisk dla zwierząt  bezdomnych w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 15 września (czwartek) o godz. 12.00 w Powiatowym Centrum ISKRA w Pile przy ul. Kilińskiego 12.
Zapraszamy wszystkich odpowiedzialnych za działalność, finansowanie oraz nadzór nad schroniskami.

Tego samego 15 września o godz. 17.00 planowane jest także drugie spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywistów oraz wszystkich miłośników zwierząt, działających w obszarze bezdomności zwierząt.
Schroniska, w których znajdują się bezdomne zwierzęta będą musiały dostosować warunki ich bytowania do nowego rozporządzenia określającego m.in. powierzchnię kojców czy sposób przechowywania karmy, poruszonych będzie także wiele innych ważnych tematów.

W programie przewidziano:
1/ Wystąpienie Pana Wojciecha Kurkowskiego, pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do Spraw Zwierząt,
2/ Wystąpienie Powiatowego Lekarza Weterynarii
3/ Wystąpienie prowadzącego schronisko w Pile (jeszcze niepotwierdzone)
4/ dyskusja – czas na pytania.

Data wydarzenia: 15.09.2022 12:00 - 15.09.2022 19:00