10.07 2022
Kultura , Koncert , Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Kulturalne weekendy w gminach powiatu pilskiego

Kulturalne weekendy w gminach powiatu pilskiego  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile oraz Polish Soloists Quartet zapraszają mieszkańców do udziału w „Kulturalnych weekendach”, które  w lipcu odbędą się w gminach powiatu pilskiego. To wyjątkowy projekt, który popularyzować będzie literaturę, teatr oraz muzykę klasyczną, jako formy inspiracji do twórczego spędzania czasu wolnego.

Projekt ma być alternatywą dla wydarzeń komercyjnych. Został dofinansowany w kwocie blisko 80 tys. zł przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a środki pochodzą z Funduszu Promocji Kultury. Program jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Projekt wsparł również Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, a wydarzenia odbędą się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Zaplanowano łącznie 13 wydarzeń artystycznych, w tym.
- 7 plenerowych spektakli teatralnych: Teatru Falkoshow , „O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał”, „O Rybaku i złotej rybce”, „Zaczarowany kapturek”; Teatru w Lesie spektakl „Dziadek do orzechów – Historia niezwykła”, Teatru Kamyk na drodze spektakl „Poplieluszka” i Teatru Marca spektakl „Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie”;
- 6 koncertów muzycznych muzyki klasycznej, które zostaną wystawione na osiedlowych podwórkach, salach, aulach, małych domach kultury – będą to koncerty dobrze znanych i gorąco odbieranych przez publiczność hitów muzyki klasycznej w wykonaniu grupy artystów Polish Soloists Quartet (wystąpi m.in. znakomity skrzypek Sebastian Czaja z Piły). W repertuarze: W. A. Mozarta - Serenada „Eine Kleine Nachtmusik”, K. 525 (18’00’’), A. Dvoraka - Kwartet „Amerykański”, Op. 96 (25’00’’).

Zapraszamy całe rodziny:
1 lipca - Wysoka,