08.08 2021 Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Kultura Powiat pilski

Wieczór w stylu krajeńskim w Białośliwiu

Wieczór w stylu krajeńskim w Białośliwiu 8 sierpnia w Parku Dworskim Raczyńskich w Białośliwiu odbędzie się "Wieczór w stylu krajeńskim" realizowany w ramach projektu "Zatopieni w tradycji Krajny".

Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie zespół  Kikimora ( połączenie muzyki folkowej z jazzem-folk jazz) oraz artyści zaprzyjaźnieni z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białośliwiu, którzy w swoim repertuarze zaprezentują znane piosenki oraz tradycyjne melodie ludowe.
Odbędzie się także pokaz mody, którego głównym elementem będzie wykorzystanie wzoru krajeńskiego w nowoczesnych stylizacjach. Kreacje zostaną przygotowane przez mieszkanki Gminy Białośliwie współpracujące z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białośliwiu. Ponadto, każda kreacja zostanie wzbogacona o biżuterię, którego podstawą jest wzór krajeński. Całość uzupełni też makijaż inspirowany barwami Krajny.
Pokaz mody prezentowany będzie przez dzieci i młodzież z Gminy Białośliwie.

Ponadto, zaproszeni goście zaprezentują poezję krajeńską, a w tle unosić się będzie zapach "zaklepusów", a na zakończenie na uczestników czeka pokaz led show z wykorzystaniem symboli krajeńskich.