Główne zasady publikowania materiałów

Data: 16-04-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Główne zasady publikowania materiałów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pozarządowych z terenu powiatu pilskiego, Starostwo Powiatowe w Pile udostępnia na swojej stronie internetowej w zakładce „Serwis organizacji pozarządowych” możliwość publikacji informacji, komunikatów, zaproszeń, czy relacji z wydarzeń organizowanych przez stowarzyszenia.

Przesłanie materiału do publikacji w serwisie organizacji pozarządowych wiąże się jednak z obowiązkiem stosowania się do podstawowych zasad edytorskich:

1. Informacja, komunikat, zaproszenie czy relacja powinna mieć charakter krótkiej notatki prasowej, zawierającej najistotniejsze informacje na temat opisywanego przedsięwzięcia ściśle zgodnego z celem działania stowarzyszenia.
  2. Notatka powinna być przesłana w pliku DOC lub DOCX wytworzonym w programie biurowym pakietu Office lub Open Office w objętości do jednej strony formatu A4.
  3. Materiał powinien być optymalnie sformatowany poprzez ustawienie czcionki Thimes New Roman o wielkości 12.
  4. Artykuł powinien zawierać temat w formie nagłówka oraz wyraźny podział na części i akapity.
  5. Do przesłanego materiału należy dołączyć także informacje na temat autora publikacji oraz daty opublikowania w serwisie.
  6. Do przesłanego materiału można przesłać osobno pliki graficzne w formacie JPG, GIF i PNG w ilości czterech lub pliki zawierające dodatkowe informacje (tabele wyników, zestawienia, regulaminy) w formatach XLS, XLSX lub PDF.
  7. Starostwo Powiatowe w Pile zastrzega sobie prawo do odmówienia publikacji materiałów związanych z reklamą, działalnością gospodarczą stowarzyszeń oraz godzących w ogólnie przyjęte zasady obyczajowości i przyzwoitości.

Stowarzyszenie ponosi pełną odpowiedzialność za treść materiałów tekstowych, elementów graficznych oraz zdjęć przekazanych do publikacji na stronie internetowej www.powiat.pila.pl w „Serwisie organizacji pozarządowych”.