Szpital Specjalistyczny w Pile prowadzi szczepienia na COVID-19

Data: 28-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szpital Specjalistyczny w Pile prowadzi szczepienia na COVID-19 W niedzielę, 27 grudnia w całej Polsce ruszyły szczepienia na COViD19. 
Pierwsze szczepienia na COViD-19 odbyły się również w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, który został wyznaczony jako szpital "węzłowy" do prowadzenia szczepień. Jak na razie szczepienia obejmują kadrę medyczną i niemedyczną szpitala oraz personel z innych podmiotów wykonujących działalność leczniczą (szpitali, przychodni, aptek, ZOL-ów, zakładów rehabilitacji leczniczej). 

Szczepienia w szpitalu rozpoczęły się już w godzinach przedpołudniowych dla personelu medycznego i pracowników placówki. Jako pierwsza w Pile zaszczepiła się dr Aldona Pietrysiak - zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Pile, lekarz laryngolog.
Szczepieniu poddał się min. również Maciej Sury, Pielęgniarz Oddziałowy z Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii tutejszego szpitala.
Aby uzyskać odporność na COVID-19, należy przyjąć dwie dawki, w trzytygodniowym odstępie czasu.

Przypominamy, że do 28 grudnia br., wszystkie zainteresowane podmioty, powinny zgłosić do szpitala, wykaz osób do szczepienia.
Szczegóły TUTAJ

Nadal pamiętajmy o zasadach: dystans, dezynfekcja, maseczka.
Zapisz się na newsletter