Dodatkowe pół miliona złotych dla placówek opiekuńczych i zawodowych rodzin zastępczych

Data: 22-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dodatkowe pół miliona złotych dla placówek opiekuńczych i zawodowych rodzin zastępczych Powiat Pilski pozyskał dodatkowo 504 tys. złotych na wsparcie placówek opiekuńczych i zawodowych rodzin zastępczych w czasie pandemii. Dzięki temu, jeszcze do końca grudnia br., uda się doposażyć placówki w artykuły ochrony osobistej oraz środki i urządzenia do dezynfekcji. Ponadto ich pracownicy otrzymają dopłaty do wynagrodzeń za pracę w trudnych warunkach.
 
- Pozyskaliśmy grant w wysokości ponad 453,5 tys. zł z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu w ramach projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”, nasz wkład własny stanowił kolejne 50,5 tys. zł. Dzięki temu możemy udzielić wsparcia placówkom opiekuńczym oraz osobom, których los dotknął w sposób szczególny – informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
Pieniądze te trafią do:
  • Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile (w tym 11 zawodowych rodzin zastępczych),
  • Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Pile,
  • Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Pile,
  • Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej w Koszalinie prowadzącego Środowiskowy Dom Samopomocy w Pile,
  • Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Osieku n/Notecią.
 
W ramach projektu ww. placówki zostały doposażone w środki ochrony indywidualnej i sprzęt niezbędny do walki z epidemią COVID-19 m. in.: maseczki, przyłbice, rękawiczki, kombinezony i płyny dezynfekcyjne dla pracowników, a także dodatkowe wyposażenie dla placówek: termometry bezdotykowe, dozowniki do płynów do dezynfekcji, dezynfekatory automatyczne, maty dezynfekcyjne i ozonatory.
 
Ponadto, pracownicy tych placówek, otrzymają dopłaty do wynagrodzeń, za pracę w warunkach i okresie o podwyższonym ryzyku zagrożenia COVID-19.
 
W ramach projektu sfinansowany został także zakup testów na obecność COVID-19 wraz z usługą ich wykonania i weryfikacją epidemiczną.
 
 
Warto dodać, że wcześniej z ROPS Powiat Pilski pozyskał blisko 2,4 mln zł na wsparcie działań związanych z ochroną i bezpieczeństwem mieszkańców oraz pracowników w związku z pandemią, we wszystkich pięciu domach pomocy społecznej, funkcjonujących na terenie naszego powiatu. Więcej pisaliśmy TUTAJ.
 
Zapisz się na newsletter