Ponad 300 laptopów i tabletów dla uczniów i nauczycieli!

Data: 20-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ponad 300 laptopów i tabletów dla uczniów i nauczycieli! 269 laptopów i 33 tablety do nauki zdalnej jeszcze do końca grudnia trafi do uczniów i nauczycieli szkół o profilu zawodowym prowadzonych przez Powiat Pilski. Wartość sprzętu to prawie 1 mln 383 tys. zł, w tym ponad 1 mln 175 tys. zł to dofinansowanie jakie zdobył Powiat Pilski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wynosi. Pozostałe 207 tys. zł Powiat Pilski dołożył z własnego budżetu. 

Środki zostały pozyskane w ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego na kształcenie zawodowe młodzieży w ramach zapobiegania i łagodzenia skutków epidemii COVID-19, aby ułatwić prowadzenie nauki zdalnej.

- Zdajemy sobie doskonale sprawę, że nie wszystkich rodziców uczniów z naszych szkół średnich stać na zakup odpowiedniego sprzętu do nauki zdalnej. Szczególnie gdy w rodzinie naukę w takim trybie (zdalnym) pobiera jednocześnie kilkoro dzieci. Dziękuję moim współpracownikom, radnym, koleżankom i kolegom z Zarządu Powiatu.  Osobne podziękowania dla Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Zanim złożono wnioski dokonano wnikliwego badania potrzeb uczniów i nauczycieli. Nadal zapotrzebowanie na przenośny sprzęt jest duże. W wielu rodzinach jest na przykład jeden komputer, a dzieci, które obecnie muszą uczyć się zdalnie, jest więcej. 
 
Przypomnijmy, że sprzęt do nauki zdalnej trafi do 12 placówek: techników i szkół branżowych I stopnia:
  • Zespół Szkół Technicznych w Pile: Technikum nr 1 w Pile i Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 w Pile,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile: Technikum Ekonomiczne,
  • Zespół Szkół przy Teatralnej: Technikum nr 2 w Pile, Szkoła Branżowa I stopnia nr 2 w Pile,
  • Zespół Szkół Gastronomicznych: Technikum nr 5, Branżowa Szkoła I stopnia nr 5,
  • Zespół Szkół Budowlanych: Technikum nr 4, Branżowa Szkoła I Stopnia,
  • Zespół Szkół w Łobżenicy: Branżowa Szkoła I Stopnia,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku: Technikum w Wyrzysku, Branżowa Szkoła I Stopnia w Wyrzysku.