Placówki kultury zawieszają działalność

Data: 06-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Placówki kultury zawieszają działalność Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury, w dniach od 7 do 29 listopada 2020 r. działaność Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Pile, placówek których działalność finansuje Powiat Pilski, będą niedostępne dla publiczności i czytelników.

Jak informuje Joanna Wyrwa Krzyżańska zamknięta będzie Biblioteka Główna oraz filie biblioteczne. Nie będą też realizowane zamówienia oraz zwroty książek. Aktualne wypożyczenia zostaną przedłużone o 30 dni, a kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będą naliczane. Istnieje natomiast możliwość prolongaty książek on-line oraz skorzystania ze zwrotu książek poprzez „wrzutnię” zlokalizowaną przy wejściu do wypożyczalni, ul. Staromiejska 14.
Zamknięcie placówek, nie oznacza jednak całkowitego zaprzestania ich działalności. Osoby zainteresowane odsyłamy do Facebooka obu instytucji oraz na strony: Dyrektor BWAiUP w Pile Edmund Wolski informuje, że już w najbliższy poniedziałek, 9 listopada, na stronach tej placówki pojawi się 250-stronicowy e-book pt. „Artyści Północnej Wielkopolski’, co będzie wydarzeniem bez precedensu w historii Powiatu Pilskiego i Biura Wystaw Artystycznych.
Przypominamy, że na stronach Powiatu TUTAJ i BWAiUP można też oglądać dwa cykle filmowe pt. "Artyści Północnej Wielkopolski" oraz "Nie bój się sztuki”.
E-book i filmy powstały w ramach projektu, który  uzyskał dofinansowanie z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”.