Dodatkowe środki ochrony dla szpitali w Pile i Wyrzysku

Data: 23-10-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dodatkowe środki ochrony dla szpitali w Pile i Wyrzysku Wojewoda Wielkopolski po raz kolejny przekazał dodatkowe środki ochrony osobistej dla Szpitala Specjalistycznego w Pile i Szpitala Powiatowego w Wyrzysku, które zwiększą bezpieczeństwo pacjentów i personelu w walce z COVID - 19. 
- Cały czas współpracujemy z władzami województwa w walce z epidemią. Kilkanaście dni temu w odpowiedzi na propozycję wsparcia pilskiego i wyrzyskiego szpitala przez służby wojewody wielkopolskiego, wspólnie z wicestarostą Arkadiusz Kubich złożyliśmy stosowny wniosek. I w piątek 23 października do obu placówek przyjechał już transport potrzebnych rzeczy. Dziękuję moim współpracownikom za pomoc w transporcie oraz przy rozładunku - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  
 

Lecznica w Pile otrzymała m.in.:
500 sztuk kombinezonów, 50 tys. sztuk maseczek, 100 tys. sztuk rękawiczek.
Do tego kabinę do dezynfekcji, pulsometry i termometry.
 
Z  kolei do szpitala w Wyrzysku dojechały m.in:
3 tys. sztuk fartuchów chirurgicznych, 30 tys. sztuk rękawic, w tym 10 tys. chirurgicznych,  10 tys. sztuk maseczek, 1000 sztuk kombinezonów i 240 sztuk 5-litrowych płynów do dezynfekcji.   
 
Warto pokreślić, że władze Powiatu Pilskiego nieustająco podejmują działania, aby pomóc szpitalom i Domom Pomocy Społecznej w efektywniejszej walce z epidemią. Niedawno np. Powiat Pilski pozyskał pomoc finansową dla pięciu DPS-ów na środki ochrony i testy dla personelu i mieszkańców od Samorządu Województwa Wielkopolskiego, podobnie wielokrotnie otrzymaliśmy dodatkowe środki ochrony osobistej od Wojewody Wielkopolskiego dla placówek służby zdrowia.   
 
Zapisz się na newsletter