Drugi dzień bez nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem

Data: 09-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Drugi dzień bez nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem Komunikat Starosty Pilskiego 9 września 2020 r., w zastępstwie starosty Eligiusza Komarowskiego przedstawia Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski. 

Sytuacja epidemiczna
Od wtorku, 8 września nie przybyła nam żadna osoba z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. W gminach powiatu pilskiego mamy obecnie 25 osób zakażonych, w tym 21 osób z Piły, 1 osobę z gminy Białośliwie, 2 osoby z gminy Łobżenica oraz 1 osobę z gminy Kaczory.
Obecnie 5 osób jest hospitalizowanych, a 90 objętych jest kwarantanną. Od początku epidemii mamy 78 ozdrowieńców, 109 przypadków zakażenia i niestety 6 osób zmarło.
Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa w sklepach, środkach transportu publicznego, kościołach, urzędach, zachowaniu odległości, dezynfekcji rąk.

Pomoc dla przedsiębiorców
Powiat Pilski na pomoc przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym  w ramach tarczy antykryzysowej pozyskał łącznie 55 mln zł. Do tej pory wypłacono 49 mln  200 tys. zł, w tym 31 mln 900 tys. zł na pożyczki, a na inne instrumenty wsparcia 17 mln 300 tys. zł.
Do rozdysponowania zostało 5 mln 800 tys. zł. Szczegóły Powiatowym Urząd Pracy w Pile, który dysponuje środkami: https://pila.praca.gov.pl/

Spis rolny
Przypominamy, że 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny. Potrwa do 30 listopada br.
Warto w podczas epidemii dokonać spisu samodzielnie przez Internet na stronie Głównego Urzędu Statystycznego: https://spisrolny.gov.pl/  lub telefonicznie – infolinia 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.
Udział w spisie jest obowiązkowy. Obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne.

Uwaga kierowcy
10 września w godz. od 7.30. do 18.30 z powodu prac utrzymaniowych wykonywanych przez PKP będzie zamknięty przejazd kolejowy w Szydłowie, na drodze powiatowej nr 1168P.
Objazd: drogą wojewódzką przez Jaraczewo, drogą powiatową przez Różewo do Skrzatusza.

Utrudnienia wystąpią również 11 września. W godz. od 7.30 do 18.30 zamknięty będzie przejazd kolejowy w Szydłowie na drodze powiatowej prowadzącej do Zawady. Objazd drogą wojewódzką Piła-Szydłowo, dalej drogą powiatową ul. Kamienną do Zawady.

Dotacje dla Kół Gospodyń Wiejskich
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczyła w tym roku 40 mln zł na dofinasowanie Kół Gospodyń Wiejskich. O wsparcie można się ubiegać do końca września. Pozostało jeszcze 11 mln zł. Warto skorzystać.

Zapisz się na newsletter