W komunikacie: nowe zakażenia, pomoc z PUP, bezpieczny stadion

Data: 03-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W komunikacie: nowe zakażenia, pomoc z PUP, bezpieczny stadion Komunikat Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego o sytuacji epidemicznej w gminach powiatu pilskiego 3 września 2020 r.
 
1. Dzisiaj, niestety doszły nam dwie osoby, u których potwierdzono obecność koronawirusa.
Są to mężczyźni z Piły w wieku 64 i 24 lat.
W ostatnich dniach przybywa nam chorych i jest to niepokojące. Łącznie od początku mamy 92 osoby zakażone, na szczęście spora grupa ozdrowiała jest to 50 procent, ale pamiętajmy, że niestety 6 osób zmarło.

2. Apelujemy cały czas o rozsądek i przestrzeganie ogólnych nakazów, które zminimalizują ryzyko zakażenia.
Od 2 września weszły w życie nowe rozporządzenia Ministra Zdrowia, które skróciły czas trwania kwarantanny oraz izolacji - dla osób zakażonych SARS – CoV-2 bez objawów klinicznych - do 10 dni.
Dzisiaj z powodu właśnie tej zmiany w oficjalnych danych ubyło 8 osób zakażonych, natomiast w prezentowanej tabelce są one u nas jeszcze ujęte. Być może w przyszłym tygodniu będziemy już przekazywać dane, które są zgodne z aktualnymi przepisami.  
W liczbie osób zakażonych przoduje miasto Piła, na szczęście mamy takie gminy jak Wyrzysk, Wysoka, Szydłowo i Kaczory, w których nie ma obecnie żadnych potwierdzonych przypadków zakażeń.

3. Cały czas można korzystać z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy. Na te chwilę w ramach pomocy przedsiębiorcom w czasie pandemii wypłacono 49,8 mln zł. W tym kwota udzielonych pożyczek wynosi: 31,9 mln zł, na inne instrumenty wsparcia wydano łącznie 17,9 mln zł.
Do rozdysponowania pozostało 5,2 mln zł.  Zachęcamy zatem zarówno przedsiębiorców jak i organizacje pozarządowe do skorzystania z tej pomocy.
Szczegóły: https://pila.praca.gov.pl/

4.Zapraszamy do korzystania z naszego Stadionu Powiatowego w Pile, co w czasie pandemii jest bezpieczne. Jest on czynny dla mieszkańców codziennie, od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 21.30, w soboty i niedziele od godz. 8.00 do 21.30.
To aż 4 hektary terenu rekreacyjnego, można  więc zachować dystans, można bezpiecznie wypocząć, poćwiczyć, pobiegać, pograć w piłkę. Plac zabaw jest na bieżąco dezynfekowany, celem głównym jest zapewnienie Państwu bezpieczeństwa.

5. Przypominamy o akcji Narodowego Czytania, która odbędzie się w piątek, 4 września, o godz. 19.00 w Galerii BWA. Z oczywistych względów odbędzie się ono w ograniczonym gronie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ale będziemy prowadzić transmisję on-line na profilu Fb Powiatu Pilskiego: https://www.facebook.com/pilskipowiat
Bądźcie z nami.  

Zobacz materiał filmowy
Zapisz się na newsletter