Na dziś 40 osób aktywnych, od początku pandemii 79 zakażonych

Data: 27-08-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Na dziś 40 osób aktywnych, od początku pandemii 79 zakażonych 1. Dziś na szczęście nie mamy nowych przypadków zakażenia koronawirusem, wczoraj było ich pięć. Na dziś aktywnych jest 40 osób, od początku pandemii jest to 79 osób, 6 osób zmarło, 33 osoby ozdrowiały.

2. W gminach powiatu pilskiego najwięcej osób zakażonych jest w Pile oraz w gminach: Miasteczko Krajeńskie, Łobżenica i Ujście. Aktualnie bez zakażeń w gminach: Białośliwie, Kaczory, Wyrzysk, Szydłowo i Wysoka.

3. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu oraz o maseczkach, które obowiązują m.in. w szpitalach, urzędach, sklepach czy środkach transportu publicznego. Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za innych.

4. Inspekcja Sanitarna w ostatnim czasie wzmożyła kontrole m.in. zakładów pracy i restauracji, pod kątem przestrzegania reżimu sanitarnego.

5. Przypominam, że w przypadku zauważenia niepokojących objawów takich jak: gorączka kaszel, duszności należy dzwonić pod następujące numery: 112 lub do lekarza rodzinnego, do Sanepidu: 693 450 561, czy bezpośrednio na oddziały szpitalne do Poznania: dla dorosłych: 61 873 92 36, dla dzieci: 504 907 994.

6. W Szpitalu Specjalistycznym w Pile świadczenia udzielane są w pełnym zakresie, choć ze względów bezpieczeństwa nadal obowiązuje zakaz odwiedzin.

7. Zachęcam przedsiębiorców, osoby prowadzące działalność gospodarczą i organizacje pozarządowe do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy w Pile, który udziela wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Wypłaciliśmy już prawie 48 mln zł na pożyczki oraz w ramach dofinansowania kosztów działalności oraz kosztów wynagrodzeń i składek ZUS. Pozostało jeszcze ok. 7 min zł. Szczegóły: https://pila.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza

8. Rozpoczęliśmy termomodernizację budynku Starostwa Powiatowego w Pile, to niestety może się wiązać z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańcowi. Chciałbym przerosić za te utrudnienia jednak będziemy się starali, aby były one jak najmniej dotkliwe.

9. 1 września do szkół wracają uczniowie. W szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Pilski, w roku szkolnym 2020/2021 będzie się uczyć ponad 5600 uczniów, w tym ok. 1300 pierwszoklasistów. Jesteśmy przygotowani na to, aby zapewnić bezpieczne warunki nauczania i pracy. Rolą samorządu nie jest narzekanie ale wychodzenie trudnościom na przeciw.

Życzę wszystkim zdrowia.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY