Koronawirus: aktualnie 31 zakażonych w powiecie pilskim

Data: 20-08-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Koronawirus: aktualnie 31 zakażonych w powiecie pilskim Komunikat Starosty Pilskiego z 20 sierpnia br.

Wczoraj przybyły nam kolejne 2 osoby z Piły i 2 z gminy Łobżenica, u których potwierdzono koronawirusa. Aktualnie zakażonych jest 31 osób. Dzisiaj przybył nam kolejny ozdrowieniec.

Apeluję o zachowanie dystansu, noszenie maseczek i stosowanie środków dezynfekcji, dzięki czemu możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pamiętajmy o własnym zdrowiu i zdrowiu innych.

Od 18 sierpnia funkcjonuje Urząd Gminy w Miasteczku Krajeńskim.

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile nadal obowiązuje zakaz odwiedzin. Na SOR przyjmowana jest tylko osoba, która wymaga porady czy leczenia (bez osób towarzyszących). Te ograniczenia mogą być mało komfortowe, ale minimalizują ryzyko zakażenia koronawirusem.

Powiatowy Urząd Pracy w Pile nadal przyjmuje wnioski o pożyczki oraz dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i kosztów wynagrodzeń i składek ZUS. Zachęcam do kontaktu z PUP. Szczegóły TUTAJ.

W ostatnim czasie pilska Policja otrzymuje wiele sygnałów o przestępcach dzwoniących do mieszkańców powiatu pilskiego, którzy podszywają się pod policjantów i próbują wyłudzić pieniądze, zwłaszcza od osób starszych. Apeluję, aby w przypadku otrzymania takiego podejrzanego telefonu, jak najszybciej zakończyć rozmowę i zadzwonić pod numer alarmowy 112. Policjanci nigdy nie proszą o pieniądze i nigdy nie dzwonią z żądaniem ich przekazania.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY