Dobre wiadomości - przybywa ozdrowieńców, brak nowych zakażeń

Data: 18-08-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dobre wiadomości - przybywa ozdrowieńców, brak nowych zakażeń Komunikat Starosty Pilskiego w zastępstwie przedstawia wicestarosta Arkadiusz Kubich.

1. W ciągu ostatniej doby przybyło w Polsce 595 osób zakażonych koronawirusem, w tym 30 w Wielkopolsce. W gminach powiatu pilskiego aktualnie zakażonych jest 29 osób, 13 oczekuje na badania, 189 objętych jest kwarantanną (123 z Piły). W ciągu ostatnich dwóch dni ozdrowiało dwóch mieszkańców Piły.

2. Zachowujmy dystans, dezynfekujmy ręce i nośmy maseczki w sklepach, środkach transportu, w kościołach, urzędach (interesanci) czy szpitalach.

3. Jeśli mamy takie objawy jak kaszel, gorączka, duszności zadzwońmy do lekarza rodzinnego lub na numer alarmowy 112, do Sanepidu 693 450 561 lub bezpośrednio na oddziały szpitalne do Poznania - dla dorosłych 61 873 92 36, dla dzieci 504 907 994.

4. Stabilizuje się sytuacja w gminie Miasteczko Krajeńskie. Dziś został otwarty Urząd Gminy, który pracować będzie się z pewnymi ograniczeniami, m.in. wskazane telefoniczne lub mailowe załatwianie spraw, a w nagłych sprawach wcześniejsze umawianie się na wizytę. Obowiązują wszelkie środki ostrożności.

5. Przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe nadal mogą skorzystać ze wsparcia w ramach Tarczy antykryzysowej. Powiatowy Urząd Pracy w Pile, w ramach pożyczek rozdysponował do tej pory 31,7 mln zł oraz prawie 17 mln zł w ramach dofinansowania kosztów działalności oraz wynagrodzeń i składek ZUS. Do rozdysponowania pozostało jeszcze ok. 6,5 mln zł. Szczegóły: infolinia 608 285 452 lub pila.praca.gov.pl.

6. Kupujmy świadomie, kupujmy polskie produkty, ratujmy miejsca pracy, wpierajmy polską gospodarkę. Rolników i konsumentów zachęcam do korzystania z portalu Polski e-bazarek.pl.

7. Powoli kończą się wakacje i sezon urlopowy jednak nadal bądźmy ostrożni. Dbajmy o siebie i innych.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY