Z powodu koronawirusa Urząd Gminy i GOPS w Miasteczku Kraj. zamknięte

Data: 11-08-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z powodu koronawirusa Urząd Gminy i GOPS w Miasteczku Kraj. zamknięte Dzisiejszy komunikat nt. sytuacji epidemicznej, w imieniu Starosty Pilskiego, przedstawia Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile

1. W ciągu ostatniej doby w Polsce przybyło 619 chorych, w tym 64 w Wielkopolsce. Dodatkowe obostrzenia w Wielkopolsce dotyczą tylko powiatu ostrzeszowskiego (strefa czerwona) i powiatu kępińskiego (strefa żółta).

2. Warto wiedzieć, że 1 września br. zostanie wprowadzony obowiązek przedstawiania zaświadczenia stwierdzającego niemożność zakrywania ust i nosa ze względów zdrowotnych. Pamiętajmy, że noszenie maseczek obowiązuje m.in. w sklepach, w środkach komunikacji publicznej, kościołach, przychodniach, szpitalach.

3. W powiecie pilskim nadal mamy 20 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 5 osób jest hospitalizowanych – 2 w Pile i 3 w Poznaniu. Kwarantanną objętych jest łącznie 255 osób. Od początku, od mieszkańców naszego powiatu, pobrano 3441 próbek (3383 wyniki ujemne). Sytuacja wygląda więc dobrze i miejmy nadzieję, że będzie tak dalej.

4. Urząd Gminy Miasteczko Krajeńskie nadal jest poddany kwarantannie i będzie nieczynny wstępnie do 12 sierpnia. Osoba, która okazała się źródłem zakażenia, nie jest mieszkańcem powiatu pilskiego. Od 9 sierpnia nieczynny jest również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miasteczku Krajeńskim, z powodu pozytywnych wyników na obecność COVID -19 u pracowników.

5. Starostwo Powiatowe w Pile cały czas pracuje normalnie. Przypominamy, że Wydział Komunikacji czynny jest w poniedziałki w godz. 8.00-16.30, od wtorku do piątku w godz. 8.00-15.00. Porady prawne udzielane są po uprzednim umówieniu pod nr tel. 67 210 93 80. Wszystkie wizyty w urzędzie odbywają się z zachowaniem środków ochrony.

6. Powiat Pilski pozyskał dodatkowe 5 mln na łagodzenie skutków pandemii dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych (łącznie 55 mln zł). Zachęcam do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy w Pile. Szczegóły również na stronie: PUP Piła.

7. Przypominamy, że w przypadku zauważenia niepokojących objawów takich jak: gorączka kaszel, duszności należy dzwonić pod następujące numery: 112 lub do lekarza rodzinnego, do Sanepidu: 693 450 561, czy bezpośrednio na oddziały szpitalne do Poznania: dla dorosłych: 61 873 92 36, dla dzieci: 504 907 994.

8. W związku z tym, iż ostatnio mamy falę upałów apelują o zachowanie ostrożności, m. in. o ograniczenie przebywania w pełnym słońcu, unikanie wysiłku fizycznego, nie pozostawiajmy też dzieci i zwierząt w samochodach, pijmy dużo wody.

9. Zachęcam do udziału w naszym konkursie filmowym „Powiat Pilski i jego atrakcje”, w którym pula nagród wynosi ponad 10 tys. złotych. Szczegóły: TUTAJ

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY