Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Koniec roku szkolnego 2019/2020. Żegnamy się zdalnie

Data: 26-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Koniec roku szkolnego 2019/2020. Żegnamy się zdalnie Dzisiaj, 26 czerwca mamy oficjalny koniec roku szkolnego 2019/2020.
W szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Pilski naukę ukończyło blisko 5300 uczniów, w tym prawie 780 absolwentów klas maturalnych, którzy oficjalne zakończyli rok szkolny 24 kwietnia, ale nadal się uczyli i zdawali egzaminy, więc w końcu także rozpoczynają zasłużone wakacje.    

Pożegnanie ze szkołą jest w tym roku wyjątkowe, podobnie jak wyjątkowe były minione miesiące nauki. Nie ma uroczystych akademii w szkołach, uścisków dłoni, gratulacji. Nauczyciele żegnają się z uczniami zdalnie.
Dzień przed wakacjami Eligiusz Komarowski, starosta pilski odbył również zdalną rozmowę z uczniami I LO w Pile, poprzez platformę TEAMS, na której przez kilkanaście ostatnich tygodni prowadzone były szkolne zajęcia.
- Rozmawialiśmy m.in. o inwestycjach jakie czynione są w ich szkole obecnie, takie jak np. budowa hali sportowej i tych, które będą poczynione w przyszłości. Wspomniałem o nowym wyposażeniu wielu pracowni przedmiotowych w ramach Szkoły Ćwiczeń, która tu powstanie - mówi starosta.
Uczniowie pytali, czy w końcu ich szkoła stanie się elitarna, tak jak było przed laty. Starosta zapewnił, że działa w tym kierunku i zrobi wszystko, by tak się stało. Na koniec życzył im udanych i bezpiecznych wakacji.  

Dzisiaj specjalne życzenia i podziękowania Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.
- Pandemia odmieniła nasze życie, odmieniła również szkolną rzeczywistość. To był trudny egzamin z życia, ale wszyscy zdali go znakomicie. Dziękuję uczniom za wytrwałość, dziękuję nauczycielom, pedagogom, którzy sprostali temu trudnemu zadaniu, dziękuję rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci i nauczycieli. Wszystkim życzę bezpiecznego i udanego wypoczynku, maturzystom jeszcze, jak najlepszych wyników z egzaminów i by z powodzeniem realizowali swoje dalsze plany życiowe.

STATYSTYKI:
Rok szkolny 2019/2020 kończy łącznie 5298 uczniów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski, w tym:
24 kwietnia 2020 r. szkołę ukończyło szkołę 778 absolwentów szkół maturalnych (387 z liceów ogólnokształcących i 391 z techników).
26 czerwca 2020 r. kończy naukę 4520 uczniów, w tym opuszcza mury szkół 176 uczniów III klas branżowych szkół I stopnia.

Na koniec roku Starosta Pilski przyznał również 13 stypendiów naukowych, 12 za osiągnięcia w sporcie i 4 stypendia artystyczne
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group