Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Bez nowych zakażeń w powiecie pilskim

Data: 24-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bez nowych zakażeń w powiecie pilskim
Najważniejsza informacja – nie przybyła nam żadna osoba z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, natomiast nadal jedna osoba jest zakażona i przebywa w izolatorium. Miejmy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia - mówi w dzsiejszym komunikacie, starosta pilski Eligiusz Komarowski. - 69 osób przebywa obecnie w kwarantannie, ale np. w Gminie Ujście i gminie Wyrzysk nie ma żadnej osoby objętej kwarantanną. W tej chwili 9 osób jest hospitalizowanych w szpitalu w Pile i oczekują na wynik badań. Łącznie takich osób oczekujących jest 11 – w tym 2 są w kwarantannie.

***
Dzisiaj odbyła się sesja Rady Powiatu w Pile. Podjętych zostało kilka uchwał, które mają związek z naszym bezpieczeństwem m.in.:

- o przeznaczeniu 18 tys. zł dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pile i podległych jej jednostek, na nagrody za szczególne osiągnięcia podczas służby. W ten sposób chcemy podziękować Policji za m.in. walkę z pandemią.

- o przekazaniu dotacji na zakup wozu dla kolejnej jednostki OSP w naszym powiecie - OSP Białośliwie. W maju 28,5 tys. na ten cel otrzymała gmina Miasteczko Krajeńskie.

***
WAŻNE DLA ZDROWIA MIESZKAŃCÓW
Wysłaliśmy do Pana Marszałka projekt porozumienia między Powiatem Pilskim i samorządem województwa a naszym pilskim szpitalem, w sprawie finansowania modernizacji oddziału chemioterapii, bo tylko te podmioty będą finansowały tę inwestycję. Oczekujemy na decyzję Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

***
Przy tej okazji dziękuję za wpłaty na konto Szpitala Specjalistycznego. Pieniądze można nadal wpłacać: PKO BP nr 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19.

***
Cały czas zachęcamy przedsiębiorców do korzystania z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Pile w ramach tarczy antykryzysowej. Obecnie z 50 mln zł mamy rozdysponowane 37 mln 300 tys. zł. Pozostało nam jeszcze blisko 13 mln zł, warto z tej pomocy skorzystać.

***
Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych na przestrzeni zamkniętej, w sklepach, szpitalach.


ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group