Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Kolejne środki z budżetu Powiatu dla policji i druhów OSP

Data: 24-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejne środki z budżetu Powiatu dla policji i druhów OSP Radni Powiatu przeznaczyli kolejne środki dla służb - 30 tys. zł na zakup wozu dla OSP Białośliwie oraz 18 tys. zł na nagrody Starosty Pilskiego dla policjantów za szczególne osiągnięcia podczas służby.
W środę, 24 czerwca, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile, radni po raz drugi w tym roku przyznali dotację na zakup strażackiego wozu. W maju 28,5 tys. zł otrzymała gmina Miasteczko Krajeńskie, dzięki czemu w ubiegłym tygodniu druhowie OSP z tej gminy, otrzymali kluczyki do nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Tym razem 30 tys. zł dotacji otrzymała gmina Białośliwie.
Warto podkreślić, że w ubiegłym roku Powiat Pilski wsparł zakup wozów dla trzech jednostek OSP w powiecie kwotą 90 tys. zł.

Dobra wiadomość także dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pile i podległych jej jednostek. Radni zdecydowali o przyznaniu 18 tys. zł na „Nagrody Starosty Pilskiego za szczególne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pilskiego”. Otrzymają je policjanci pionu prewencji za szczególne osiągnięcia podczas służby, aktywność i zaangażowanie.
- Chcemy w ten sposób podziękować funkcjonariuszom choćby za zaangażowanie w walce z pandemią - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
W ubiegłym roku radni przekazali taką samą kwotę na nagrody dla wyróżniających się policjantów.

Podczas sesji przyjęto również sprawozdanie finansowe Szpitala Specjalistycznego w Pile za rok 2019 i  aktualizację planu naprawczego dla lecznicy oraz projekty uchwał dotyczące założenia 5 nowych szkół branżowych II stopnia, które zostały włączone do zespołów szkół prowadzonych przez Powiat Pilski (wkrótce ich szczegółowa oferta).
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group