Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Negatywne wyniki badań w punkcie Drive Thru w Pile

Data: 22-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Negatywne wyniki badań w punkcie Drive Thru w Pile Komunikat Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego z 22.06.2020 r.

Sytuacja epidemiczna w gminach powiatu pilskiego.
-Przede wszystkim nie przybyła nam żadna nowa osoba zakażona koronawirusem.W tej chwili mamy jednego mieszkańca, który jest zakażony i przebywa izolatorium w Poznaniu. Obecnie 69 osób jest objętych kwarantanną. W przypadku 63 osób tym powodem jest przekroczenie granicy, najwięcej w Pile – 35 osób. W tej chwili mamy przebadanych na koronawirusa ponad 3100 osób - informuje.

Dotychczasowe WYNIKI badań w punkcie DRIV TRHU w Pile:
Przebadano łącznie 969 osób
955 wyników negatywnych, 11 próbek jest w oczekiwaniu na wynik, a 3 wymazy sa do ponownego pobrania, są mało czytelne.
Przypominamy o noszeniu maseczek w sklepach, szpitalach, przychodniach, w środkach transportu publicznego, kościołach, urzędach – interesanci. Na otwartych przestrzeniach przypominamy o zachowaniu dystansu.

Pomoc dla przedsiębiorców
Zachęcamy przedsiębiorców, by zgłaszali się do Powiatowego Urzędu Pracy o pomoc finansową w ramach tarczy antykryzysowej: Naprawdę warto. Mamy np. już ponad 5 tysięcy przyznanych pożyczek na ponad 30 mln 160 tys. zł. A w sumie pozyskaliśmy 50 mln zł. Kontakt: pila.praca.gov.pl

Wraca normalność
W miniony weekend nad Zalewem Koszyckim odbyły się zawody spławikowe. Starosta gratulował zwycięzcom chwali również organizatorów za zachowanie rygorów sanitarnych.  

Uwaga na burze
Coraz częściej w ostatnich dniach pojawiają się nawałnice. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej praktycznie każdego dnia ostrzega o intensywnych opadach i burzach. Dzisiaj również. Apelujemy, aby mieszkańcy zabezpieczali swoje posesje przed zalaniem.

© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group