Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

W pilskim szpitalu na nowo rusza szkoła rodzenia

Data: 01-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W pilskim szpitalu na nowo rusza szkoła rodzenia
Komunikat Starosty Pilskiego z 1 czerwca 2020 r.
- Najważniejsze, że przez miniony weekend nie doszła nam żadna osoba zakażona. Od początku epidemii odnotowano łącznie 24 przypadki zakażenia, 8 osób wyzdrowiało, 16 nadal jest zakażonych. Życzę, aby także szybko wróciły do zdrowia - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
 
Liczba dotąd wykonanych testów wśród mieszkańców powiatu pilskiego: 2914, najwięcej wymazów pobrano od mieszkańców Piły: 2090, najmniej od mieszkańców gminy Białośliwie: 24.
 
Obecnie w pilskim szpitalu hospitalizowanych jest 6 osób i oczekują one na wynik badania, w szpitalu w Poznaniu przebywają 4 osoby z potwierdzonym koronawirusem.
Warto podkreślić, że zmniejszyła się liczba osób przebywających na kwarantannie, jest ich 91.
 
Upominki dla dzieci
Dzisiaj 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji przekazaliśmy dzieciom przebywającym w Szpitalu Specjalistycznym w Pile upominki. Wręczył je wicestarosta Arkadiusz Kubich. Życzymy wszystkim dzieciom szybkiego powrotu do zdrowia.
 
Szkoła rodzenia rusza od 2 czerwca
Szpital w Pile pracuje już właściwie bez żadnych ograniczeń. Kolejnym tego przykładem jest otwarcie na nowo szkoły rodzenia na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Urchomiono ją kilkanaście tygodni temu i cieszyła się dużym zaintersowaniem  przyszłych rodziców. Ale przez pandemię koronawirusa jej działność została zawieszona.
Szkoła zacznie działać już od jutra, 2 czerwca. Telefon kontaktowy: 67 210 63 31, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 14.00. Pod tym numerem można zapisać się na zajęcia i uzyskać informacje na temat prowadzonych zajęć i terminach spotkań. Szkoła rodzenia jest bezpłatna.

 
Pomoc przedsiebiorcom
Sytuacja w Powiatowym Urzędzie Pracy jest też dość optymistyczna. Do minionego piątku wpłynęło 6158 wniosków o pożyczki, udzielono ich 5593 na łączną kwotę już prawie 28 mln zł. Dziennie wypłacanych jest średnio 220 pożyczek. Nadal można składać wnioski.
Liczba zrealizowanych wniosków o dofinansowanie wynagrodzeń i składek ZUS, o które wnioskują pracodawcy to 121 dla 954 pracowników na kwotę ponad 1 mln 380 tys. zł. Liczba złożonych wniosków na dofinansowanie działalności gospodarczej to 574. Zachęcam do kontaktu z PUP w Pile, środki na pomoc nadal są.
 
Wspieramy pilski szpital
Starosta podziękował darczyńcom za wpłaty na konto Szpitala Specjalistycznego w Pile. W czasie pandemii takie wsparcie dla pracowników jest budujące.
Wpłat można dokonywać: PKO BP nr 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19.

© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group