Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Przetarg na modernizację oddziału chemioterapii w szpitalu w Pile

Data: 28-05-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Przetarg na modernizację oddziału chemioterapii w szpitalu w Pile
- Inwestycja ma być zrealizowana w procedurze „zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie jest finansowane ze środków Powiatu Pilskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, który przekaże na ten cel 2 mln zł. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się komfort leczenia pacjentów onkologicznych w północnej Wielkopolsce – informuje w dzisiejszym komunikacie starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Oferty na realizację zadania należy składać do 4 czerwca. Szczegóły TUTAJ

***
Nie mamy nowych przypadków zakażenia koronawirusem, nadal jest to 17 osób, od początku 24. Mamy 7 ozdrowieńców. 168 osób objętych jest kwarantanną, najwięcej w Pile – 102. 10 osób jest hospitalizowanych: w szpitalu w Pile – 3, w Ars Medical – 1, w Złotowie – 1. Osoby te oczekują na wyniki swoich testów. Co ważne osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem i wymagają hospitalizacji, znajdują się w szpitalu w Poznaniu. Aktualnie jest tam 5 osób.

***
Dzisiaj Stowarzyszenie Kibiców „Kolejorz” oraz Klubu Lech Poznań przekazało na rzecz pilskiego szpitala 3,5 tys. zł oraz środki ochrony indywidualnej oraz artykuły spożywcze. Wielkie słowa uznania i podziękowania należą się też firmie MEC Piła Grupa ENEA, szczególnie panu  Rafałowi Łaskiemu, który w sposób wyjątkowy czuje potrzebę pomocy naszemu szpitalowi i systematycznie go wspiera. Dziękujemy za wszystkie dary na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Pile i zachęcamy do kolejnych wpłat na specjalne subkonto: PKO BP nr 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19.

***
Na pomoc przedsiębiorcom Powiat Pilski pozyskał dodatkowo 50 mln zł w ramach Tarczy antykryzysowej. Powiatowy Urząd Pracy w Pile rozdysponował już blisko 30 mln zł. Udzielonych zostało ponad 5200 pożyczek. Do rozpatrzenia pozostało niespełna 900 wniosków. Zachęcamy pracodawców oraz firmy jednoosobowe do korzystania również z innych form wsparcia. Szczegóły TUTAJ. 

***
Starostwo Powiatowe w Pile, jako jeden z nielicznych urzędów, nie zamknęło drzwi przed mieszkańcami.

- Cały czas pracowaliśmy, jesteśmy zdrowi, nikt się nie zaraził i to jest powód do satysfakcji, bo służyliśmy państwu, ale robiliśmy to w sposób bardzo bezpieczny – mówi starosta pilski.

Do tej pory pewne ograniczenia występują w Wydziale Komunikacji, jak np. jedna osoba przy jednym okienku. Aby uniknąć kolejek zachęcamy państwa do internetowej rezerwacji wizyt przez stronę: rejestracja.powiat.pila.pl.

Przypominamy, że interesanci w Wydziale Komunikacji przyjmowani są w poniedziałki w godz. 8.00-10.00 oraz 11.00-15.30, natomiast od wtorku do piątku w godz. 8.00-10.00 oraz 11.00-14.00. Przerwa spowodowana jest koniecznością dezynfekcji sali obsługi.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group