Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Obecnie 17 osób zakażonych koronawirusem w powiecie

Data: 27-05-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Obecnie 17 osób zakażonych koronawirusem w powiecie Komunikat Starosty Pilskiego z 27 maja 2020r. o sytuacji epidemicznej w gminach powiatu pilskiego.
- Niestety, również dzisiaj przybyły nam dwie osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, są to mieszkańcy z terenu gminy Szydłowo. Na szczęście były w kwarantannie, z powodu kontaktu z zakażona osobą, ryzyko emisji wirusa było więc już ograniczone - informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Od samego początku w powiecie pilskim potwierdzono 24 przypadki zakażenia, w tym 7 osób wyzdrowiało.
Obecnie mamy 17 osób zakażonych, najwięcej w Pile - 14.

Znacząco zmniejszyła się liczba osób w kwarantannie, obecnie jest ich 146, w samej Pile najwięcej - blisko 100. Do 14 osób wzrosła liczba osób objętych kwarantanną w gminie Szydłowo. W pozostałych gminach są to jednostkowe przypadki.  

Zmiany w noszeniu maseczek
Od 30 maja zmienią się zasady w noszeniu maseczek. Ich noszenie nie będzie już obowiązkowe w przestrzeni publicznej, na przykład na ulicy pod warunkiem zachowania 2-metrowego dystansu, ale w takich miejscach jak sklepy, środki transportu publicznego, kościoły, nadal pozostanie obowiązek ich noszenia.
Pamiętajmy o tym, bo dochodzą do mnie informacje, że coraz więcej osób porusza autobusami miejskimi, a nie wszyscy zasłaniają twarz. Pamiętajmy o tym obowiązku.

W Starostwie Powiatowym w Pile od połowy kwietnia wydano 3100 maseczek, w tym tylko dla petentów Wydziału Komunikacji w Pile i Wyrzysku: 2295, co pokazuje również skalę liczby osób obsługiwanych w Urzędzie, a  przecież nie wszyscy petenci korzystali z wydawanych maseczek.

Profil Zaufany w Starostwie
W Biurze Obsługi Mieszkańca w Straostwie Powiatowym w Pile w standardowych godzinach od 7.30 do 15.30, a także jeszcze do godz. 18.00 można potwierdzić  Profil Zaufany. Od 1 czerwca godziny pracy Biura będą wydłużone tylko w środy, do godz. 18.    

Bezpiecznie w szpitalu
Szpital Specjalistyczny w Pile przyjmuje pacjentów na wszystkie oddziału. Obowiązują jednak środki ostrożności, pacjenci przyjmowani na oddziału są kontrolowani pod względem epidemiologicznym, podobnie personel oddziałów jest systematycznie badany.  
Dyrekcja szpitala dziękuje wszystkim darczyńcom za wsparcie. Nr konta, na które można wpłacać środki: PKO BP nr 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19.

50 mln zł dla przedsiębiorców
Nadal udzielana jest pomoc przedsiębiorcom w ramach Tarczy Antykryzysowej przez Powiatowy Urząd Pracy. W tej chwili samych mikropożyczek jest udzielanych ok. 300 dziennie. Do tej pory przyznano ich już prawie 5 tysięcy na łączną kwotę blisko 25 mln zł.   
Z pomocy korzystają także przedsiębiorcy na sfinansowanie kosztów wynagrodzeń i składek pracowniczych. Wystąpiło o nią 291 firm dla ponad 2 tysięcy pracowników, w sumie pomoc ta wyniosła już 1 mln 342 tys. zł. Z kolei 560 przedsiębiorców złożyło wnioski o dofinansowanie działalności. Zachęcamy kolejnych przedsiębiorców, obecnie rozdysponowano ok. 25 mln zł, a na całą pomoc Powiat Pilski pozyskał w sumie 50 mln zł.

© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group