Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Pile

Data: 26-05-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Pile Dziś, kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w Pile. To kobieta w wieku 36 lat i 64-letni mężczyzna. Od początku mamy 22 przypadki zakażenia i 7 ozdrowieńców. Kwarantanną objętych jest 181 osób, z czego 122 to mieszkańcy Piły.

- Są to osoby, które na szczęście były objęte kwarantanną, w związku z wcześniejszym kontaktem z osobą zakażoną, więc mam nadzieję, że nie miały kontaktu z innymi osobami, które mogłyby zarazić - informuje w dzisiejszym komunikacie starosta pilski Eligiusz Komarowski.

***
Wczoraj Szpital Specjalistyczny w Pile zaczął pracować w pełnym zakresie. Każdy pacjent, zanim trafi na oddział, poddawany jest testom na obecność koronawirusa.
Cały czas można dokonywać wpłat na specjalne subkonto pilskiego szpitala: PKO BP nr 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19.

- Dziękuję za te wszystkie wpłaty. Z całą pewnością wszystkim państwu podziękujemy i przedstawimy szczegółowe rozliczenie – mów starosta pilski.

***
Od wczoraj obowiązują zmiany w obsłudze interesantów w Wydziale Komunikacji, m.in.: jedna osoba przy jednym okienku, dodatkowe, trzecie stanowisko, do obsługi osób, które zarezerwowały wizytę elektronicznie. Interesanci oczekują na wezwanie pracownika przed wejściem do budynku gdzie ustawiliśmy specjalny namiot. Dlatego, aby uniknąć kolejek zachęcam państwa do wcześniejszej rezerwacji terminu: rejestracja.powiat.pila.pl.

***
Przypominamy, że w Starostwie Powiatowym można potwierdzić Profil Zaufany, który niezbędny jest do załatwiania spraw urzędowych zdalnie, poprzez tzw. EPUAP. Można to zrobić codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu, a w poniedziałki, środy i piątki do godz. 18.00. Od przyszłego tygodnia, tj. od 1 czerwca, wydłużone godziny pracy będą w każdą środę. Poradnik, jak załatwiać sprawę przez EPUAP i założyć Profil Zaufany znajduje się na stronie powiatu w zakładce Poradnik Interesanta.

***
Do Powiatowego Urzędu Pracy w Pile wpłynęło 6 120 wniosków o pożyczki. Urząd wypłacił już 4 692 pożyczki na łączną kwotę blisko 23,5 mln zł. Tylko w ciągu wczorajszego dnia wypłacono pożyczki 336 mikroprzedsiębiorcom! Czas oczekiwania na wpłatę pożyczki to zaledwie kilka dni! Zachęcamy także do składania wniosków o dofinansowanie do części kosztów działalności oraz kosztów wynagrodzeń i składek ZUS. Więcej: pila.praca.gov.pl.

***
- Cały czas apeluję – bądźmy jeszcze ostrożni. U nas tak źle to nie wygląda, chociaż byliśmy w trudnej sytuacji. Nasze radykalne działania zminimalizowały jednak skutki ogniska, ale sytuacja mogła być naprawdę zła. Bardzo proszę, przestrzegajmy zasad, które jeszcze obowiązują. To może uchronić nas i innych przed zakażeniem. Wczoraj robiłem zakupy w jednym z osiedlowych sklepów, w którym znajdowało się kilka młodych osób, niestety tylko ja miałem załażoną maseczkę – mówi starosta pilski.


ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group