Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Nowe zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Piły

Data: 22-05-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowe zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Piły Komunikat Starosty Pilskiego z 22 maja 2020 r. o sytuacji epidemicznej w gminach powiatu pilskiego.
- Niestety, przybyły nam 3 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Są to mieszkańcy Piły; małżeństwo, które miało kontakt z osobą zakażoną oraz kobieta, która przebywała w pilskim szpitalu, ale do początku była izolowana. Była zatem pod pełną kontrolą i nie było zagrożenia zakażeniem kolejnych osób - informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

Dzisiaj ponownie zostały otwarte: Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologii, które były czasowo zawieszone z powodu pozytywnych wyników badań na obecność koronawirusa u pracowników, nielicznej grupy. Zostali oni szybko odizolowani i nie doszło do kolejnych zakażeń. Cały personel został dwukrotnie przebadany, a oddziały zostały zdezynfekowane. Jest więc bezpiecznie.

Wkrótce powinny być otwarte ponownie także odziały wewnętrzny i paliatywny, po otrzymaniu drugich wyników testu personelu.   
 
Obecnie mamy ponad 400 osób w kwarantannie, najwięcej w Pile, najmniej na terenie gminy Łobżenica, ale ta liczba maleje. Osób hospitalizowanych w Pile mamy obecnie 14.  

Tarcza antykryzysowa
Rośnie liczba przyznawanych pożyczek (wczoraj przyznano ich 268). Wniosków o pożyczki złożono już ponad 6 tys., przyznanych zostało blisko 4 tys. pożyczek na kwotę blisko 19 mln zł.  
Przypominam, że pozyskaliśmy kolejne 30 mln zł na pomoc przedsiębiorcom, również na dofinansowanie działalności gospodarczej i wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenie społeczne  pracowników. Zachęcam do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy.

Zmiany w Wydziale Komunikacji
Od 25 maja, (poniedziałek) ważne zmiany w obsłudze interesantów w Wydziale Komunikacji w związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów.  

Na sali obsługi w tym samym czasie będzie mogła przebywać tylko jedna osoba, przy jednym stanowisku (wcześniej na sali oczekiwać na obsługę mogły 3 osoby).
Aby uniknąć oczekiwania w kolejce zachęcamy do rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji za pośrednictwem strony: rejestracja.powiat.pila.pl.
Obecnie w Wydziale Komunikacji mamy 2 stanowiska obsługujące osoby, które zarezerwowały wizytę elektronicznie, od poniedziałku, 25 maja 2020 r zostanie uruchomione trzecie stanowisko.


W piątek Eligiusz Komarowski, starosta pilski uczestniczył w wideokonferencji z Wojewodą Wielkopolskim, który odpowiadał m.in. na apele samorządowców, w tym prezydenta Piły, aby przebadać wszystkich pracowników oświaty.
- Pan Wojewoda nie uważa, aby racjonalne było wykonywanie obecnie takich testów, zdaniem ekspertów nie jest to uzasadnione. Ale każda gmina ma środki na zarządzanie kryzysowe, gmina Piła około milion złotych, więc takie badania może zlecić - dodaje starosta.     
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group