Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Bieżące wyniki testów pracowników i pacjentów szpitala

Data: 20-05-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bieżące wyniki testów pracowników i pacjentów szpitala Wśród mieszkańców powiatu pilskiego nie odnotowano nowych zakażeń.
Dzisiaj odnotowano natomiast zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników Szpitala Specjalistycznego w Pile. Nie jest on jednak mieszkańcem naszego powiatu. W szpitalu miał kontakt z niewielkim gronem pracowników. Jego przypadek był bezobjawowy. Warto dodać, że czterech mieszkańców powiatu pilskiego zakaziło się koronawirusem, gdy przebywali w jednym ze szpitali wojewódzkich w Chodzieży. 

Termin otwarcia oddziałów (wewnętrznego, paliatywnego, ginekologiczno-położniczego i  neonatologicznego) zależy od wyników testów personelu medycznego.

- Łącznie wymazy zostały pobrane od 1 601 pracowników szpitala, pacjentów oraz osób w 12. dniu kwarantanny. Czekamy jeszcze na wyniki 330 osób. Interweniowaliśmy u Wojewody Wielkopolskiego, aby przyspieszył ich badanie. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy wykonywać takie testy w Pile – informuje w dzisiejszym komunikacie starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Punkt pobrań wymazów dla osób w 12. dniu kwarantanny tzw. Drive Thru znajduje się w oznakowanym miejscu szpitala, i należy postępować zgodnie z udzielonymi tam instrukcjami. Nie wolno chodzić po szpitalu.

Dziś kolejny wysyp zakażeń w Wielkopolsce, 84 przypadki. Prawie wszystkie z Kępna (przypadek zakażenia odnotowano w z jednej fabryk). Podobna sytuacja ma miejsce w jednym z zakładów w Pile, choć na dziś, wyniki pracowników są negatywne.

Kwarantanną objęte są aktualnie 634 osoby, z czego 443 to mieszkańcy Piły.

Powiat Pilski otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego kolejne środki ochrony osobistej. Tym razem na potrzeby warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, klubów i domów seniora oraz dla placówek opiekuńczo-wychowawczych w sumie 5 700 maseczek, 700 par rękawiczek, 150 l płynu dezynfekującego.

Środki te rozdysponowano przy współpracy z burmistrz Wyrzyska Bogusławą Jagodzińską oraz burmistrzem Łobżenicy Piotrem Łososiem.

Powiat Pilski pozyskał kolejne 30 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej. Sprawnie przebiega też rozpatrywanie wniosków w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pile. Do PUP w Pile wpłynęły do dziś 5 944 wnioski o udzielenie pożyczki (wypłacono 3 232 pożyczki na kwotę ponad 16 mln zł), 450 wniosków o dofinansowanie kosztów działalności gospodarczej oraz 262 wnioski (dla 1 769 pracowników) o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i składek ZUS.

Przypominamy numery alarmowe:
- dla osób z objawami: lekarz rodzinny, numer 112 lub oddziały zakaźne w Poznaniu: tel. 61 873 92 36 (dla dorosłych), tel. 504 907 994 (dla dzieci) lub z pilska stacja Sanepidu tel. 693 450 561.
- dla osób objętych kwarantanną: 784 069 152 (całodobowo) lub 61 854 15 42 do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group