Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Blisko 700 osób objętych kwarantanną

Data: 18-05-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

 Blisko 700 osób objętych kwarantanną
Komunikat Starosty Pilskiego z 18 maja 2020 r. o sytuacji epidemicznej w gminach powiatu pilskiego.
 
- W ciągu kilku minionych dni przybyło nam osób z potwierdzonym koronawirusem. Ale wyniki kilkuset próbek, które były pobrane od pracowników Szpitala Specjalistycznego w Pile i kilkuset pacjentów okazały się negatywne. W ciągu minionych kilku dni pobrano w sumie ok. 1700 próbek do badań, w tym także od mieszkańców i personelu domów pomocy społecznej w Pile. To największa liczba badań wykonanych w tak krótkim czasie. Na razie wszystkie wyniki są negatywne - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 
W niedzielę, 17 maja testy 3 mieszkańców Piły okazały się pozytywne, ale miały one kontakt z osobą zakażoną. Miały zarządzoną kwarantannę i ograniczony albo żaden kontakt z innymi osobami.
- Mamy nadzieję, że kolejne zakażenia zostały powstrzymane - dodaje starosta. 
18 maja mamy w sumie 10 potwierdzonych przypadków zakażeń, od wczoraj nie przybyło nowych. Ponad 700 osób objętych jest kwarantanną.
 
Pacjenci czterech zamkniętych oddziałów: położniczo-ginekologicznego, neonatologicznego, chorób wewnętrznych i paliatywnego po otrzymaniu negatywnego wyniku testu opuszczają już szpital.
Obecnie hospitalizowanych jest 40 osób, w tym 2 w Poznaniu. Osoby hospitalizowane w Pile czekają na wyniki badań.
Najwięcej osób objętych kwarantanną jest w Pile – 447, najmniej w gminach Białośliwie i Łobżenica: po 4.
Przy tej okazji apel starosty: nośmy maseczki i zachowujmy dystans.

 
Tarcza antykryzysowa
Zwiększyła się wydajność procedowania wniosków w PUP w Pile od przedsiębiorców o wsparcie finansowe w ramach tarczy antykryzysowej. Jeszcze do niedawna przyznawano dziennie średnio 30 pożyczek, w tej chwili ponad 200. Łącznie wpłynęło już 5825 wniosków o pożyczki, udzielono przeszło 2,5 tys. na kwotę przeszło 12 mln zł.
Dobra wiadomość. Powiat Pilski otrzymał potwierdzenie o rezerwacji kolejnych 30 mln zł na minimalizowanie skutków gospodarczych pandemii.
 
Przypominamy, że dla osób w kwarantannie istnieje możliwość wykonania testu w 12. dniu jej trwania w mobilnym punkcie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, po uprzedniej rejestracji tel. 67 21 06 679. Wjazd do tego punktu jest oznakowany w szpitalu.

© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group