Starosta dziękuje firmom za wsparcie służb ratowniczych

Data: 10-04-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta dziękuje firmom za wsparcie służb ratowniczych Komunikat Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego z 10 kwietnia 2020 r. o sytuacji epidemiologicznej w gminach powiatu pilskiego.

- Dzisiaj uczestniczyłem w wideokonferencji Wojewódzkim Zespołem Zrządzania Kryzysowego Wojewody Wielkopolskiego, podczas której przedstawiono sytuację epidemiologiczną w całej Wielkopolsce. Obecnie 9 laboratoriów wykonuje już testy na koronawirusa w naszym województwie - mówi starosta. 
 
1. Obecnie w Wielkoplsce mamy 441 osób z potwierdzonym zakażeniem.  
Na tym tle powiat pilski prezentuje się w miarę dobrze: nadal mamy 5 osób zakażonych i od dwóch  dni nowych potwierdzonych zakażeń nie przybyło. Najgorsza sytuacja jest w powiecie krotoszyńskim: 115 przypadków.  
Trudna sytuacja jest również  w powiecie kaliskim: 80 przypadków. Dla porównania w Poznaniu i powiecie poznańskim są 62 przypadki zakażenia. W sąsiednim powiecie czarnkowsko- trzcianeckim mamy 39 przypadków zakażeń.-

- Apeluję o przestrzeganie zaleceń związanych z COVID-19. W całej Wielkopolsce kary za ich łamanie osiągnęły już całkiem pokaźną kwotę 228 tys. zł - tłumaczy starosta Eligiusz Komarowski.

2. W czwartek w godzinach popołudniowych Grupa MAGO - Autoryzowany Dealer samochodów marki Honda Hyundai i OPEL w Pile podarowała Szpitalowi Specjalistycznemu w Pile nowy samochód opla astrę, który będzie służył m.in. do przewożenia próbek, również tych pobranych od pacjentów z podejrzeniem zakażenia koroanwirusem.

Samochód  będzie również wykorzystany przez personel medyczny. Lekarze będą nim jeździć na nocne wizyty domowe do pacjentów, również podczas świąt. Nowy samochód odciąży karetki, które dzisiaj są niezwykle potrzebne.

- Przyznam, że to naprawdę wspaniałe, kiedy lokalny przedsiębiorca oprócz misji biznesowej realizuje tak ważną misję społeczną i wspiera nasz Szpital Specjalistyczny w Pile. Jeszcze raz dziękuję w imieniu mieszkańców - dodaje starosta.

3. W piątek w godzinach porannych Firma Zbyszko Company S.A., która w Pile przy ul. Młodych wybudowała swój zakład (już trzeci w kraju) podarowała służbom ratowniczym 30 tys. butelek wody mineralnej. Po Świętach Wielkanocnych nastąpi ich dystrybucja.
- Jeszcze raz dziękuję wszystkim udziałowcom za ten wspaniały prezent.  Takich gestów mamy sporo i na bieżąco będą o nich informował - zapewnia starosta.

Cały czas zbierane są środki dla szpitala na SUBKONCIE COVID – 19 kwota przekroczyła już pól miliona złotych. Każdy kto chce pomóc może wpłacić pieniądze:   
PKO BP nr 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19.

Przypominamy nasz ważny numer alarmowy czynny całą dobę: 784 069 152.

Starosta Pilski złożył równiez życzenia mieszkańcom:
- To wyjątkowy czas. Za kilkadziesiąt godzin rozpoczną się Święta Wielkanocne. Zatem Szanowni Państwo dużo zdrowia, dużo dyscypliny i pogody ducha.