Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Starosta dementuje informację o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w powiecie pilskim

Data: 24-03-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta dementuje informację o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w powiecie pilskim Starosta Pislki, Eligiusz Komarowski dementuje nieprawdziwą informację na temat rzekomego mieszkańca powiatu pilskiego, zakażonego koronawirsem, którą do południa 24 marca 2020 r. podawały pilskie media.

- Jak dotąd, na godz. 11.00 nie potwierdzono – podkreślam - żadnego przypadku zakażenia koronawirusem u mieszkańca powiatu pilskiego. Dementuję zatem informację, która pojawiła się rano w pilskich mediach, iż taki przypadek miał miejsce. Jest to nieprawda! - zapewnia starosta Eligiusz Komarowski.

Sytuacja wygląda następująco: w ciągu minionych kilku godzin potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednej osoby, którą omyłkowo przypisano do powiatu pilskiego z tego powodu, iż osoba ta, mimo że od kilkunastu lat nie mieszka na terenie powiatu pilskiego, jest zameldowana w swoim rodzinnym domu, właśnie w naszym powiecie.   
  1. Nie jest też prawdą, co później przekazywały pilskie media, że ta osoba w ostatnim czasie przebywała na terenie powiatu pilskiego.
  2. Osoba ta od 18 marca była hospitalizowana w jednym ze szpitali na terenie powiatu chodzieskiego. Do tego szpitala udała się osobiście ze skierowaniem od lekarza rodzinnego.  
  3. Co ważne, osoba ta mieszka w powiecie świdwińskim w woj. zachodniopomorskim, a więc ponad 100 km od Piły.
  4. Jej pobyt w szpitalu był zaplanowany, ale po kilku dniach stan tej osoby się pogorszył. Zweryfikowano go pod kątem zakażenia koronawirusem i niestety wynik wyszedł pozytywny.
5. Kolejne dane na 24 marca: nadal ZERO potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców powiatu pilskiego, ponadto: - 89 osób – objętych kwarantanną (w tym 66 osób skierowanych po powrocie z zagranicy),
- 209 osób objętych nadzorem epidemiologicznym,
- 4 osoby hospitalizowane.
 
7.    Ważny numer telefonu 784 069 152 – dla osób powracających z zagranicy, które muszą odbyć 14-dniową kwarantannę, a nie mają takiej możliwości, by spędzić ją w odosobnieniu, nie narażając swoich bliskich.

8. W ramach działań mających zabezpieczyć mieszkańców powiatu pilskiego przed skutkami epidemii koronawirusa organizujemy kolejną pomoc dla Szpitala Specjalistycznego w Pile. 23 marca, dzięki jednomyślnemu głosowaniu radnych Powiatu Pilskiego przekazaliśmy 150 tys. zł na zakup respiratora, wcześniej ponad 326 tys. zł na zakup środków ochrony indywidulanej i do dezynfekcji dla szpitali w Pile i Wyrzysku oraz ponad 90 tys. zł od Wojewody Wielkopolskiego, na podobny cel.

Potrzeby są jednak duże, dlatego w Szpitalu Specjalistycznym uruchomiono SUBKONTO COVID – 19, na które można wpłacać pieniądze: PKO BP nr 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19.  

- Oczywiście to tylko prośba, apel, by wesprzeć działalność służb medycznych w naszym szpitalu. Wierzę jednak, że Państwo dla naszego wspólnego dobra takiej pomocy udzielicie. Liczy się każda złotówka. Ja zrobię to niezwłocznie - mówi starosta Eligiusz Komarowski. 

9. Kolejna modyfikacja pracy Starostwa Powiatowego, które nadal pracuje. W związku z koniecznością regularnej dezynfekcji sali obsługi w Wydziale Komunikacji od 25 marca zmieniają się godziny przyjmowania interesantów. Będą wyglądać następująco:
•PONIEDZIAŁEK  8.00-10.00 i 11.00- 15.30
•WTOREK – PIĄTEK 8.00-10.00 i 11.00-14.00

Komunikat Starosty  Pilskiego Eligiusza Komarowskiego z 24.03.2020r.


© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group