Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

W powiecie nadal bez koronawirusa. Starostwo pracuje ze środkami ostrożności

Data: 20-03-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W powiecie nadal bez koronawirusa. Starostwo pracuje ze środkami ostrożności Komunikat z 20 marca o bieżącej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w powiecie pilskim i Wielkopolsce.  
O godz. 11. odbyła się wideokonferencja Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starosty Pilskiego. Służby ratunkowe i sanitarne z powiatu złożyły sprawozdanie ze swoich działań.


- Kolejny dzień z dobrą informacją: nadal nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców powiatu pilskiego. I oby taki stan trwał jak najdłużej. Jestem w stałym kontakcie ze służbami ratunkowymi i sanitarnymi, podobnie jak z Wojewódzkim Zespołem Zarządzania Kryzysowego Wojewody Wielkopolskiego i na bieżząco podejmujemy działania adekwatne do sytuacji - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
 
Najważniejsze informacje dotyczące mieszkańców powiatu pilskiego. 
 1. Obecnie 4 pacjentów jest hospitalizowanych, 1 w Poznaniu, 3 w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, którzy są wyizolowani. 228 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, 51 – kwarantanną.  
   
 2. Polecamy stronę internetową Narodowego Fundusz Zdrowia, na której znajdują się najważniejsze informacje dotyczące zasad postępowania zarówno  w przypadku kwarantanny, nadzoru epidemiologicznego jak zasad, których należy obecnie przestrzegać: https://www.nfz.gov.pl/
   
 3. Zmiany w funkcjonowaniu przychodni lekarzy medycyny rodzinnej. Obecnie preferowany jest kontakt telefoniczny, lekarze zdalnie udzielają porad i wypisują e-recepty.
  Wykaz telefonów i adresów przychodni z Piły na naszej stronie https://www.powiat.pila.pl/koronawirus
   
 4. Starostwo Powiatowe w Pile nadal pracuje; urzędnicy, co oczywiste, w ograniczonym zakresie wykonują swoje obowiązki z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa.   

  O godz. 13. 00 odbyła się także wideokonferencja Wojewódzkiego  Zespołu Zarządzania Kryzysowego Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka z samorządowcami Wielkopolski.

  - Wojewoda zapewnił, że nie brakuje testów na koronawirusa. Dotąd wykonano ich ponad 1100.

  - Dodatkowo podpisano porozumienie z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu oraz Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, który może wykonywać od 150 do 180 testów dziennie. To przyspieszy uzyskanie wyników badanych osób w naszym regionie.  

  - Na godz. 13.00 w Wielkopolsce było 17 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 2153 osób poddanych było kwarantannie, a 2990 przebywało pod nadzorem sanitarnym.
Posłuchajcie całego komunikatu Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego z 20 marca 2020r.

© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group