Pacjenci szpitala w Pile z podejrzeniem koronawirusa nie byli zakażeni

Data: 19-03-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pacjenci szpitala w Pile z podejrzeniem koronawirusa nie byli zakażeni Komunikat Starosty Pilskiego nr 4 z posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z 19.03.2020 r. o bieżącej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w gminach powiatu pilskiego.

- Na początek dobra informacja. Na godzinę 12.00, wśród badanych mieszkańców powiatu pilskiego nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

1. Wczoraj, 18 marca, wyniki testów 4 pacjentów przebywających na SOR w pilskim szpitalu z podejrzeniem koronawirusa wypadły negatywnie. Nie byli zakażeni koronawirusem. Dwóch z nich wróciło do domu.

2. Dzisiaj do pilskiego szpitala, do specjalnej wyizolowanej strefy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, trafiło 2 pacjentów z podejrzeniem zakażenia i czekają na wynik testów. Obecnie z tego powodu hospitalizowanych jest 4 mieszkańców powiatu pilskiego, w tym 2 w szpitalu w Poznaniu.   
 
3. Obecnie 32 osoby objęte są kwarantanną, a 204 osoby - nadzorem epidemiologicznym.  
 
4. Uwaga! Narodowy Fundusz Zdrowia w związku z koronawirusem zamyka sale obsługi w Wielkopolskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Zawieszona zostaje usługa potwierdzenia profilu zaufanego (nadal taka usługa jest dostępna w Starostwie) oraz przyjmowanie korespondencji w punktach podawczych.  
 
Szczegóły: jak załatwić ważne sprawy, wykaz telefonów i adresów e- mailowych na planszach poniżej.

5. Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile, w związku z  wieloma pytaniami mieszkańców przypomina, że kwarantannie poddawane są osoby zdrowe, ktore były narażone na kontakt z osobą zakażoną, w celu ewentualnego zapobieżenia rozprzestrzenianiu się choroby.

Szczegółowe zasady kwarantanny na naszej stronie Koronawirus-Aktualności TUTAJ:

6. Apel do osób samotnych i starszych: jeśli potrzebujecie pomocy w związku np. ze zrobieniem zakupów możecie zadzwonić do ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie, a także do stacji powiatowej Sanepidu: tel. 693 450 561.

Poniżej wystąpienie Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego i Danuty Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile.