Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Komunikat: Wśród badanych mieszkańców powiatu nie stwierdzono zakażeń koronawirusem!

Data: 18-03-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Komunikat: Wśród badanych mieszkańców powiatu nie stwierdzono zakażeń koronawirusem! Komunikat nr 03 z posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starosty Pilskiego z 18 marca 2020 r. dotyczący epidemii koronawirusa i sytuacji w powiecie pilskim.
 
- Najważniejsza informacja jest taka, że na godzinę 11.00 nie ma żadnego zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców gmin  powiatu pilskiego
- informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski. - To bardzo pozytywna informacja i wierzę, że jest ona po części wynikiem naszych wspólnych działań: zwiększonej ostrożności, zmniejszonej mobilności i aktywności oraz większej higienie. I oby tak było dalej.   

1. Kolejne dane na 18 marca:  6 pacjentów z powiatu pilskiego jest hospitalizowanych, 2 w  szpitalu Poznaniu, 4 w pilskiej placówce na Szpitalnym Oddziale ratunkowym w specjalnym wyizolowanym sektorze, tzw. SOR żółtym. Czekamy na ich wyniki badań. 19 osób zostało poddanych kwarantannie i 191 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.
 
2. Pytanie do Starosty Pilskiego od  mieszkańców o zawodowych kierowców jeżdżących na trasach międzynarodowych: Co z ich kwarantanną?
Odpowiedź: Jeśli taki kierowca wraca samochodem ciężarowym i przekracza granicę polską to kwarantannie nie podlega, jeśli zostawia swoją ciężarówkę nawet 5 km od granicy polskiej i przekracza granicę np. własnym samochodem to obowiązuje go reżim kwarantanny.
 
3. Prośba Komendanta Powiatowego PSP w Pile:  Jeśli ktoś z Państwa ma kontakt ze strażakami podczas różnych zdarzeń i jest objęty kwarantanną albo nadzorem epidemiologicznym należy ich o tym natychmiast poinformować. Chodzi o ochronę ich zdrowia.
 
4. Co z osobami, które wracają z zagranicy i nie chcą poddać się kwarantannie we własnym miejscu zamieszkania? W takiej sytuacji należy skontaktować się z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego nr tel. 784 069 152, numer ten jest czynny przez 24 h/dobę. Taka osoba otrzyma szczegółową instrukcję jak postępować.
 
5. Starostwo Powiatowe w Pile funkcjonuje w ograniczonym zakresie, w Wydziale Komunikacji na sali obsługi montowane są panele ochronne przy stanowiskach pracowników, dla ich bezpieczeństwa i petentów.  
Starosta zachęca w miarę możliwości do korzystania z usług zdalnych, telefonów - wykaz na stronie: bip.powiat.pila.pl, e-mail: starostwo@powiat.pila.pl i skrzynki podawczej EPUAP. 

6. Pytania do Starosty Pilskiego można kierować na adres: starosta@powiat.pila.pl albo na FB Eligiusz Piotr Komarowski. 

Poniżej pełen komunikat Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group