Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z dnia 16 marca 2020r.

Data: 16-03-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z dnia 16 marca 2020r. Szanowni Państwo !
W związku z obowiązującym stanem zagrożenia epidemicznego, wprowadzonym przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz wieloma nieprawdziwymi informacjami, które pojawiają się w przestrzeni publicznej i powodują niepotrzebny niepokój wśród mieszkańców, Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, podjął decyzję, iż codziennie będą Państwu przekazywane komunikaty Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.


⏩ Oto najważniejsze informacje z posiedzenia w dniu16 marca 2020r.:
1.Powiat Pilski w najbliższym czasie przekaże znaczną kwotę na zakup niezbędnego sprzętu ochrony indywidualnej na potrzeby personelu Szpitala Specjalistycznego w Pile oraz Komend Policji i Straży Pożarnej w Pile. Takie możliwości mają również gminy, które w swoich budżetach również mają zabezpieczone środki na działania w zakresie zarządzania kryzysowego.

2️. Starostwo Powiatowe w Pile funkcjonuje, chociaż wprowadzone zostały pewne ograniczenia zwłaszcza związane z przyjmowaniem interesantów w Wydziale Komunikacji. Szczegóły na naszej stronie www.powiat.pila.pl w zakładce koronawirus - aktualności.
Zachęcamy, aby wszyscy Ci, których sprawy mogą poczekać, załatwili je w późniejszym terminie.

3️. Jak poinformowała Danuta Kmieciak, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile, aktualnie 8 osób poddanych jest kwarantannie, 167 objętych jest nadzorem epidemiologicznym (te osoby nie mają ograniczeń do przemieszczania się, a jedynie informują "Sanepid" o temperaturze swojego ciała do 14 dni) , a 4 osoby są hospitalizowane.

4️. Szpital Specjalistyczny w Pile wstrzymał przyjęcia planowe i przyjmuje tylko pacjentów w stanach ostrych, zagrożenia życia i do porodów.

5️. Trwa reorganizacja pilskiego szpitala w celu zwiększenia możliwości izolacji pacjentów. Chodzi o to, by pacjenci, którzy trafią do szpitala, z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, nie mieli kontaktu z pozostałymi pacjentami. Dlatego oddział neurologiczny zostanie przeniesiony w miejsce obecnego oddziału otolaryngologii, który połączony będzie z torakochirurgią. Dzięki temu powstanie 20 miejsc do obserwacji pacjentów, którzy będą mogli być transportowani do szpitala, osobnym, niezależnym wejściem.

Więcej informacji w nagraniu z dzisiejszego spotkania.