Starosta uspokaja: w pilskim szpitalu nie ma koronawirusa!

Data: 13-03-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta uspokaja: w pilskim szpitalu nie ma koronawirusa! W związku z informacjami o pacjentce z podejrzeniem koronawirusa, która w stanie nagłym 12 marca trafiła do szpitala w Pile Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oświadcza, że wyniki testu wypadły negatywnie i u pacjentki nie stwierdzono zakażenia.
 
Kobieta trafiła do naszej placówki wraz z dwoma innymi chorymi pacjentami, u których nie było podejrzenia zakażenia  koronawirusem, gdyż w szpitalu, w sąsiednim powiecie, w którym byli hospitalizowani nastąpiły przejściowe problemy z dostawą energii.
 
- Zapewniam, że zostały zachowane wszystkie procedury izolacji pacjentki z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, a wszczęte procedury były zgodne z zaleceniami – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Apeluje jednocześnie, by nie rozsiewać plotek, fake newsów i innych niesprawdzonych informacji, które tylko sieją niepotrzebną panikę wśród mieszkańców.
 
- Przy okazji dziękuję służbom medycznym i sanitarnym za ich pracę. Do mieszkańców zwracam się z prośba o rozsądek, przestrzeganie zasad higieny. W sytuacji zagrożenia epidemią koronawirusa nikt tak bardzo nam nie pomoże, jak my sobie sami – apeluje starosta.
 
Zapisz się na newsletter